Депресія призводить до куріння

Депресія призводить до куріння

Депресія давно вже перетворилася з кокетливого позначення змін настрою (іншими словами – легковажності) в повноцінний медичний термін, яким позначають досить важке захворювання, яке без медичної допомоги часто призводить хворого до самогубства. Вчені з США, провівши дослідження, встановили, що, незважаючи на неухильне зниження в країні кількості курців, люди, які страждають депресією, палять в два рази частіше, ніж їх здорові співгромадяни. Медики також встановили, що депресивним хворим розлучитися з шкідливою звичкою набагато важче.

Не менше 7% американців у віці 20 років і старше страждають від депресії – такі офіційні дані, які свідчать про похмуру тенденції до постійного зростання хворих цією хворобою століття.

Депресія виникає як наслідок тривалого стресу, тривоги, від якої людина просто не може позбутися. З часом депресія прогресує, вийти з неї стає неможливо, і людина набуває додаткові психічні розлади, впоратися з якими може тільки фахівець.

Дуже багато шукають полегшення в алкоголі і наркотиках, але ще більше хворих, як встановили американські дослідники, щодня отруюють себе тютюновим димом – вчені довели це з цифрами в руках.

42% американців, хворих на депресією, є постійними курцями, у той час як серед осіб, які не страждають від депресії, такими є лише 22%. Причому найбільша залежність між наявністю депресії і курінням виявляється у чоловіків у віці від 40 до 54 років і у жінок 20 – 39 років.

3 з кожних 10 курців, хворих на депресією, викурюють щодня понад однієї пачки сигарет, що у 2 рази перевищує звичайну «норму» любителів тютюнового диму, не страждають цим захворюванням.

Дослідники встановили навіть те, що хворі депресією набагато частіше за своїх здорових співгромадян закурюють першу ранкову сигарету протягом перших 5 хвилин після пробудження – 51% проти 30%.

У зв’язку з такою поширеністю куріння серед хворих депресією, автори дослідження закликають лікарів – психіатрів, медичних психологів, психоаналітиків – в процесі лікування основного захворювання також звертати увагу і на фізичний стан пацієнтів: вони потребують обстеження на предмет серцево-судинних захворювань і хвороб органів дихання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code