Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Взаємини двох людей – вкрай складна штука, впливати на яку можуть найрізноманітніші чинники, що виникають як зовні, так і всередині самої пари. Якщо застрахуватися від зовнішніх факторів неможливо, то всім нам по силам уникати певної поведінки, яке здатне зруйнувати відносини. Отже, що ж це за поведінка?

1. Негативний погляд на світ

У житті кожного періодично трапляються важкі удари. Втрата роботи, хвороба і смерть близьких, нездійснена мрія – все це серйозно підриває оптимізм людини, він втрачає віру в краще і починає дивитися на все через призму розчарування. І цей негативізм заразний. Коли один з партнерів постійно нещасний, а другий безуспішно намагається його підтримати, заспокоїти, розвеселити – обидва з часом відчувають повне емоційне спустошення. Вони вже не відчувають радості від відносин, зникає потяг.

Звичайно, після важких ситуацій всім потрібно час. Якщо твій близька людина пережив подібне, спочатку варто діяти делікатно, підтримувати його, допомагати з вирішенням проблем; давати можливість висловлювати негативні емоції, а не вимагати такого ж позитивного настрою, як раніше. Але якщо переживання затягнулися, проблеми вже вирішені чи пройшло достатньо часу, а людина все ще продовжує у всьому бачити негатив – варто м’яко направити його на терапію. Самостійно витягнути близької з депресії, без допомоги професіоналів, мало кому вдається. А намагаючись, можна і самому перейнятися негативом.

2. Відстороненість

desyat rechey yak ruynuyut bud  yak v dnosini 1 - Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Іноді з якої причини один з партнерів починає вести себе відсторонено: не проявляє турботу і ніжність, не цікавиться справами другої половинки, не підтримує розмови або зовсім уникає їх. Часто в основі такого лежать складні психологічні причини. Сам того не усвідомлюючи, людина проектує на нинішнього партнера травми з минулого.

Це може бути, наприклад, негативний досвід відносин з батьками. Якщо вони тиснули на людину в дитинстві і він насилу позбувся від їх впливу, то у дорослому віці буде уникати партнера, якщо поведінка того чимось нагадає манеру поведінки батьків. У такому разі дистанціювання відбувається несвідомо, людина сама не може знайти причину раптового зникнення інтересу.

У разі недозволеного спору або прихованої образи людям властиво виявляти пасивну агресію і відкрито демонструвати другій половинці свою байдужість. Тому важливо промовляти всі претензії вголос і шукати вирішення розбіжностей разом.

Якщо ж почуття пройшли, то відстороненість буде природним поведінкою і зробити з нею нічого не можна. Найголовніше в цій ситуації – не чіплятися за минуле, а чесно відповісти на питання, чого ви обидва хочете в майбутньому.

3. Постійна критика

Критика є, мабуть, найголовнішим ворогом відносин. Бажаючи керувати людиною за допомогою різких зауважень або, начебто, просто над ним жартуючи, можна повністю відбити бажання продовжувати стосунки. Особливо небезпечно, якщо обидва партнери не соромляться у висловах, чіпляються до дрібниць і будь-які претензії висловлюють надто різко. Це вбиває взаємоповага, а як можна підтримувати близькість з тим, кого не поважаєш? Якщо ти помічаєш за собою звичку критикувати з приводу і без, задумайся, чи важливіше тобі це відчуття власної правоти або переваги, ніж друга половинка. Якщо ж, навпаки, ти зіткнувся з таким ставленням, не відповідай тим же, а відкрито зізнайся, що тобі неприємно. Цілком ймовірно, відвертої розмови вистачить, щоб до тебе прислухалися.

4. Сторонні втручання

Рідко коли втручання інших людей в життя пари призводить до чогось хорошого. Навіть якщо друзі та близькі бажають вам тільки добра, їх поради можуть виявитися невдалими, а думка – суб’єктивним. Тому до порад оточуючих варто ставитися скептично, а краще зовсім не присвячувати нікого в подробиці особистого життя. Якщо ти сумніваєшся в своїй обраниці, то вам все одно доведеться вирішувати будь-які проблеми удвох. А якщо у вас все добре, то не дозволяй нікому це зруйнувати.

5. Недовіра

desyat rechey yak ruynuyut bud  yak v dnosini 2 - Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Відносини не збудувати без міцного фундаменту, заснованого на довірі. Обидва партнера повинні відчувати себе в безпеці, бути впевненими в іншій людині: що він не обдурить, не зрадить. Якщо довіра зруйнується, відновити його буде дуже складно. Ще гірше недовіру без приводу. Постійними підозрами і докорами нібито в невірності можна просто знищити все хороше, що є в парі. Тому так важливо вміти довіряти і уникати ревнощів без приводу. Але варто бути об’єктивним. Якщо інша людина постійно обманює або вже раз попався на цьому зраду, потрібно розуміти, що є всі підстави того, що це повториться. І необхідно запитати себе, чи готовий ти терпіти таке, або відносини вже зжили себе.

6. Надумані образи

Напевно у кожного в житті була ситуація, коли хотілося образитися на кохану людину, тому що здавалося, що за його безневинними словами прихована завуальована претензія або образу. При цьому сам чоловік нічого такого на увазі не мав і щиро не розумів, у чому справа. Шукати проблему там, де її немає – один з вірних способів зруйнувати союз. Оцінюй ставлення дівчини до тебе по вчинків, і якщо вони не розходяться зі словами, не надумывай собі нічого.

7. Порівняння з іншими

Тобі може здаватися, що у одного стосунки склалися краще: він ніколи не свариться зі своєю дівчиною; вона завжди при параді і в гарному настрої, а ще відмінно до тебе ставиться. Тоді як твоя друга половинка часто злиться на дрібниці, іноді погано виглядає і не надто любить цього самого одного. Так от, якщо ти впіймав себе на таких думках, швидше викинь їх з голови. Безглуздо думати, що десь «трава зеленіша», і ідеалізувати чуже життя. Адже ми ніколи не бачимо всю картину цілком. Як би гарно не описували всі інші люди, завжди є негатив, про який вони замовчують, а ідеальні персонажі бувають тільки в кіно. Казковий роман друзів на ділі може виявитися просто ілюзією. Цінуй свої відносини, нехай і не досконалі, якщо тобі в них дійсно добре.

8. Звинувачення

desyat rechey yak ruynuyut bud  yak v dnosini 3 - Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Якщо в парі присутні взаємні звинувачення, щасливими їх назвати важко. Тим більше, що різкі висловлювання ніяк не допомагають вирішити спір. Замість заяв у дусі: «Ти погана! Знову все зіпсувала!» краще спокійно запропонуй рішення. Скажи: «Я відчуваю образу і відчув би себе краще, якби ти…». Подібні «я-послання», донесені спокійним доброзичливим тоном, обеззброюють і змушують іншої людини прислухатися до тебе.

9. Різне прояв емоцій

Часто людям здається, що вони недоотримують любові і турботи з тієї причини, що по-різному з партнером дивляться на те, як повинні виглядати прояви справжніх почуттів. Хтось вважає головним доказом любові постійні обійми і поцілунки, комусь необхідна стабільна допомога в побуті, а хтось не може відчути себе щасливим без теплих слів. Замість того, щоб гадати, чи любить друга половинка тебе так, як ти її, поясни, що для неї найголовніше у стосунках. І, само собою, розкажи, що тобі потрібно. Можливо, буде потрібно не раз нагадати один одному про те, що потрібно частіше обіймати (мити посуд, говорити компліменти). Але тільки так ви зможете побудувати міцну зв’язок.

10. Розбіжність інтересів

desyat rechey yak ruynuyut bud  yak v dnosini 4 - Десять речей, які руйнують будь-які відносини

Різні інтереси – не критична, але відчутна проблема, яка може зруйнувати союз. Насправді немає нічого поганого, якщо у вас обох є діаметрально протилежні хобі, яким ви присвячуєте свій вільний час, не залучаючи другу половинку. Навіть у самих ідеальних стосунках партнерам важливо мати власний простір і відпочивати один від одного. Але якщо один категорично проти захоплень іншого, ось тут починаються конфлікти. Як би тебе не дратувало хобі дівчини, не демонструй це. Не критикуй, коли вона розповідає про нього, не висміюй, а краще похвали її успіхи. Побачивши твою підтримку, кохана неодмінно відповість тим же.

Будь-які відносини – це завжди союз двох людей, тому двоє несуть відповідальність за їх збереження. Не тільки вищеперелічені речі стають причиною розриву. Дуже багато чого може похитнути найміцнішу зв’язок, якщо вчасно не почати працювати над проблемою, не домовлятися, не йти на компроміси і, що найважливіше, не бути чесним один з одним і собою. Важливо усвідомлювати свою роль у ситуації, що склалася. Тоді, навіть якщо ці відносини не вдасться врятувати, в наступних ти уже не повториш минулих помилок.

Поділіться в коментарях, що ти вважаєш головним ворогом відносин?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code