Домашні тварини можуть бути джерелом небезпечних інфекцій

Домашні тварини можуть бути джерелом небезпечних інфекцій

Наявність тварини в будинку – джерело позитивних емоцій. Коти і собаки благотворно впливають на здоров’я своїх господарів, знижують наслідки нервових стресів і навіть сприяють зниженню підвищеного артеріального тиску. Домашні вихованці, як правило, швидко отримують статус члена (причому, часто – привілейованого). Вони обідають і вечеряють разом з господарями, нерідко «спочивають» на хазяйських ліжках або вистрибують з ранку в ліжко до господаря, з яким встигли скучити за ніч. Все це розчулює, однак, як застерігають американські дослідники, улюблений Рекс або Муся здатні стати джерелами понад 100 хвороб, якими легко можуть заразити людей.

Як повідомляють дослідники з центру ветеринарної медицини при університеті штату Каліфорнія (University of California School of Veterinary Medicine) з приблизно 250 зоонозних інфекцій (які можуть передаватися від хворої тварини людині) понад 100 притаманні саме домашнім тваринам – від собак і кішок до голубів і хом’ячків.

«Пускати домашня тварина, навіть саме улюблене в свою постіль – не найкраща ідея, вихованці можуть бути рознощиками небезпечних інфекцій», – лаконічно нагадують автори статті в журналі Emerging Infectious Diseases.

Вони наводять безліч прикладів, коли вираз взаємної прихильності між людиною і твариною приводило людей до тяжких наслідків. Так, в одному зі штатів США, пес в припадку симпатії лизнув свіжий післяопераційний шов господаря, який повернувся додому з лікарні. В результаті 69-річний чоловік, успішно прооперований з приводу раку, захворів на менінгіт і помер. В іншому випадку 9-річний хлопчик заразився чумою від свого домашнього кота, який любив ніжитися на ліжку дитини.

Автори вказують, що в переважній більшості випадків медики починають лікувати такого хворого, але ігнорують той факт, що можливим джерелом захворювання стала домашня тварина.

«Ми вважаємо, що в США щорічно відбувається кілька мільйонів випадків інфікування людини домашніми тваринами різними захворюваннями», – повідомляють автори статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code