Дорослі з підвищеним рівнем свинцю в крові страждають від нервових розладів

Дорослі з підвищеним рівнем свинцю в крові страждають від нервових розладів

Молоді люди з підвищеним вмістом свинцю в крові частіше страждають від депресій і панічних розладів. Крім того, підвищений вміст свинцю в крові може утруднювати лікування цих захворювань. Подібне спостерігається навіть при тих концентраціях свинцю, які вважаються в цілому нешкідливими для організму.

«Свинець – нейротоксичні речовина, яка міститься у повітрі, грунті, пилу, воді, практично повсюдно, – повідомляють автори статті, яка нещодавно була опублікована в журналі Archives of General Psychiatry. – Завдяки очищення бензину від свинцю, середній рівень свинцю в крові людини істотно знизився, але раніше його джерелами залишаються фарби, кераміка, забруднена вода». Доктор Маріс Бушар (Maryse F. Bouchard) з Монреальського університету, Канада, разом зі своїми колегами досліджувала 1987 випробовуваних у віці від 20 до 39 років. В учасників були взяті зразки крові, а потім з кожним із них провели інтерв’ю з метою виявити наявність депресивних і панічних синдромів та оцінити загальну тривожність.

Випробовуваних розділили на кілька груп, залежно від вмісту свинцю в крові. Учасники з групи з найбільш високим рівнем свинцю в крові в 2,3 рази частіше страждали депресіями і в 5 разів частіше панічними розладами. Так як куріння впливає на рівень свинцю в крові, для чистоти експерименту з досліджуваних груп видалили 628 курців. Серед некурящих тенденція проявилася ще яскравіше: в осіб з великим вмістом свинцю в крові було в 2,5 рази більше депресій і в 8,1 рази більше випадків панічних розладів.

Автори роботи стверджують, що навіть невеликі концентрації свинцю можуть впливати на перебіг мозкових процесів, особливо тих, в яких беруть участь нейротрансмітери катехоламин і серотонін. Така його дія може викликати нервові розлади, посилити їх або знизити ефект від лікування. «Результати показують, що підвищення рівня нейротоксичних речовин може призвести до тяжких наслідків для психічного здоров’я, навіть якщо мова йде про невеликих концентраціях, – говорять автори. – В поєднанні з недавніми повідомленнями про зміни в поведінці дітей з таким же низьким рівнем свинцю в крові, ці дані підкреслюють необхідність вжити заходів щодо зниження викиду свинцю в навколишнє середовище».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code