Дотримання добрих манер – вірний шлях до ожиріння

Дотримання добрих манер – вірний шлях до ожиріння

Вчені у своїх спробах перемогти епідемію ожиріння, яка охопила всі економічно розвинені країни, намагаються знайти якомога більше «підводних каменів» – явищ, які, на перший погляд, начебто і не пов’язані з проблемою надмірної ваги, але насправді в тій чи іншій формі сприяють розвитку ожиріння. Несподіваний погляд на проблему запропонували британські дослідники – виявляється, правила етикету, щеплені нам батьками ще в дитинстві, теж ведуть до набору ненависних кілограмів.

Більшість з нас засвоїло, що потрібно з’їдати все, що поклали під час сніданку, обіду або вечері на тарілку – недоїдена їжа може «психотравмировать» господиню, яка вирішить, що її куховарство несмачна. Безумовним є дотримання цього правила в гостях – всякі розповіді на кшталт історії про «товариство чистих тарілок», якими багатьох напихали в дитинстві, лише закріплювали умовний рефлекс.

Британські вчені провели опитування і після аналізу отриманих даних стверджують: настав час перегляду століттями соблюдавшихся норм обідньої етикету – хороші манери за столом приводять людей до переїдання і ожиріння.

Понад 80% опитаних зізналися, що завжди з’їдають все, що у них знаходиться на тарілці, до останнього шматочка. Більше 50% жінок повідомили, що вдома за обіднім столом завжди накладають собі порції, які не поступаються за вагою тим, якими вони пригощають своїх чоловіків або улюблених чоловіків. Зрозуміло, що і прекрасна стать в своїй більшості з’їдав все без залишку.

А що стосується гарних манер, то 90% опитаних заявили, що звичку з’їдати все без залишку їм прищепили ще в дитинстві батьки, які говорили, що це «ввічливо і завжди приємно господині».

Правда, деякі представники «сильної статі» намагалися знайти виправдання своєму обжерливості – 25% опитаних чоловіків звинуватили у власному переїданні не себе, а своїх супутниць життя: ті нібито подають за обіднім столом занадто великі порції (очевидно, британські жінки теж добре знають прислів’я про те, як пролягає шлях до чоловічого серця).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code