Доведені плюси фізичних навантажень

Доведені плюси фізичних навантажень

Сьогодні ми розглянемо всі переваги регулярних занять спортивними вправами.

Контроль ваги

Хочеш мати нормальний здоровий вагу? Найважливішу роль тут відіграє поєднання харчування і фізичних вправ (про що ми говорили на самому початку статті). Ти набираєш вагу, якщо, навіть з урахуванням фізичної активності, твій організм спалює менше калорій, ніж отримує. Слід врахувати, що, з точки зору контролю ваги, у різних людей різна потреба у фізичному навантаженні. Можливо, саме тобі для зменшення або збереження ваги потрібно більше часу присвячувати тим чи іншим вправам.

Як підтримувати нормальну вагу. Підбери на практиці один з підходящих варіантів: до 150 хвилин помірних аеробних вправ, 75 хвилин інтенсивних аеробних вправ або еквівалентне поєднання перших двох варіантів щотижня. Переконливі наукові дані свідчать, що постійна фізична активність допомагає підтримувати свою вагу в нормі. Однак точно вказати рівень інтенсивності фізичного навантаження для різних людей неможливо, так як розкид буває дуже великий. Не виключено, що для підтримки стабільної ваги тобі буде потрібно значно більше 150 хвилин помірної навантаження на тиждень.

Як схуднути, а потім підтримувати бажаний вагу. Якщо не контролювати своє харчування і не обмежувати споживання калорій, то для схуднення потрібно величезна фізична навантаження. Досягнення і підтримка нормальної ваги вимагає розумного поєднання фізичної активності зі здоровою їжею (не забувай і про мотивацію!).

Зниження ризику захворювання на діабет-2 та метаболічним синдромом

Постійна фізична активність допоможе знизити ризик захворіти на діабет 2-го типу та метаболічним синдромом. Метаболічний синдром – це стан, викликаний поєднанням зайвих жирових відкладень, високого артеріального тиску, низького рівня холестерину ЛВП і високого рівня тригліцеридів або цукру в крові. Дослідження показують, що хоча б 120-150 хвилин (2-2,5 години) аеробних вправ помірної інтенсивності в тиждень сприяють нормалізації стану організму. При цьому, чим вище фізична активність – тим менше ризик цього захворювання.

Зниження ризику захворювання деякими видами раку

Дослідження показують, що:

У людей, які займаються фізкультурою, ризик захворіти на рак товстої кишки менше, ніж у тих, хто менш активний фізично.

У жінок, що займаються спортом, ризик захворіти на рак молочної залози нижче, ніж у тих, хто менш активний.

Зниження ризику захворіти на рак легенів. Хоча дослідження ще не закінчені, отримані дані дозволяють припустити, що постійна фізична активність знижує ризик виникнення раку легенів.

Зміцнення кісток і м’язів

У літньому віці дуже важливо дбати про стан кісток, суглобів і м’язів. Забезпечуючи свободу рухів, вони допомагають підтримувати звичний спосіб життя та зберігати фізичну активність. Дослідження показують, що аеробні вправи хоча б помірної інтенсивності уповільнюють вікові процеси зниження щільності кісток.

Перелом шийки стегна – дуже серйозна травма, що надає негативний вплив на все життя людини, особливо похилого віку. Однак, згідно з результатами досліджень, ризик такої травми значно знижується для тих, хто відводить для аеробних вправ хоча б помірної інтенсивності від 120 до 300 хвилин на тиждень.

Регулярні заняття спортом корисні при артритах та інших проблемах з суглобами. Дослідження показують, що, відвівши від 130 до 150 хвилин (2-2,5 години) в тиждень на виконання (без різких рухів) аеробних вправ помірної інтенсивності, ти зменшиш біль у суглобах і зможеш займатися повсякденними справами.

Формування міцних, здорових м’язів. Силові вправи допоможуть тобі збільшити і зберегти м’язову масу і силу. Скільки б років тобі не було, повільне та поступове нарощування ваги снарядів і кількості повторень, безсумнівно, принесе користь твоєму здоров’ю.

Поліпшення психічного здоров’я і підвищення життєвого тонусу

Регулярні фізичні вправи допоможуть зберегти ясність розуму, здатність до навчання і тверезість суджень навіть у похилому віці. Вони також знизять ризик депресивного синдрому і безсоння. Дослідження свідчать, що 3-5 занять по 30-60 хвилин в тиждень аеробікою або комбінацією аеробіки з силовими вправами принесуть безсумнівну користь твоєму психічному здоров’ю. Деякі вчені вважають, що навіть менший рівень фізичної активності також сприяє зміцненню психіки.

Підвищення спроможності до повсякденної діяльності

Обмеження функціональних можливостей пов’язано з втратою здатності до повсякденних дій, включаючи підйом по сходах, відвідування продуктових магазинів.

Як це пов’язано з фізичною активністю? У середньому і літньому віці фізична активність знижує ризик функціональних обмежень.

Ти вже відчуваєш труднощі з виконанням деяких повсякденних дій? Заняття аеробікою, а також вправи по зміцненню м’язів підвищать твою здатність виконувати такі дії.

Ти людина похилого віку і побоюєшся несподівано впасти? Дослідження показують, що, поєднуючи щотижневі заняття вправами по збереженню рівноваги і зміцненню мускулатури з помірно інтенсивної аеробікою (наприклад, швидкою ходьбою), ти знизити ризик раптових падінь.

Довге життя

Вчені вважають, що фізична активність знижує ризик передчасної смерті від таких основних причин, як серцево-судинні захворювання і деякі види раку. У зв’язку з цим необхідно зазначити два моменти:

1. Існує дуже мало повсякденних дій, які можуть зрівнятися зі спортом по рівню впливу на здоров’я. Для людей, які займаються фізичними вправами близько 7 годин в тиждень, ризик передчасно померти знижується на 40 відсотків у порівнянні з тими, хто щотижня приділяє таким заняттям менше 30 хвилин.

2. Щоб знизити ризик передчасної смерті, зовсім не обов’язково виконувати вправи надзвичайно інтенсивно або відводити на такі заняття занадто багато часу. Достатньо 150 хвилин аеробних вправ помірної інтенсивності в тиждень.

Пам’ятай – зміцнити своє здоров’я за допомогою фізичних вправ може будь-незалежно від віку і статури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code