Довгий робочий день спричиняє захворювання серця

Довгий робочий день спричиняє захворювання серця

Британські експерти виявили, що робочий день, що триває більше 11 годин, підвищує ризик інфаркту на 67 %.

Група вчених з Лондонського університету опублікувала дані досліджень в журналі Annals of Internal Medicine. Вчені спостерігали за 7000 державних працівників з 1985 року. За останні 11 років у 192 учасників дослідження стався інфаркт.

Професор Міка Кивимэки, який очолив команду вчених, заявив, що результати дослідження “повинні змусити замислитися тих, хто багато працює”. У своєму дослідженні враховували інші чинники, що підвищують небезпеку інфаркту, наприклад, високий тиск.

Вчені вважають, що сімейні лікарі повинні питати пацієнтів, по скільки годин на день вони працюють. Вони вважають, що тоді вони зможуть запобігти 6000 з 125000 інфарктів, трапляються щорічно у Великобританії.

Справа не тільки в дієті

Дослідження частково фінансував Рада медичних досліджень Великобританії. “Наша мета – змусити людей змінити стиль життя, шкодить здоров’ю. Це дослідження нагадує нам, що ми повинні пам’ятати не тільки про дієту і фізкультури”, – заявив представник Ради медичних досліджень Стівен Холгейт.

Сергій Ніконов, кардіолог Наукового центру серцево-судинної хірургії імені Бакулєва в Москві, в інтерв’ю Російській службі Бі-бі-сі вказав на цілий комплекс факторів, які підвищують ризик ішемічної хвороби серця. “Вага, вік, спосіб живлення мають значення, скільки людина спить, нервується він чи ні, активний спосіб життя він веде або пасивний”, – перерахував він ці фактори.

Крім того, за його словами, “є медичні показники, які збільшують ризик на порядок. Наприклад, цукровий діабет збільшує небезпеку захворювання, а також високий рівень артеріального тиску, рівень холестерину теж, хоча це не пряма залежність.”

У Великобританії вказують на необхідність подальших досліджень у цій області.

Професор Пітер Вайсберг з Британського фонду по боротьбі з серцевими захворюваннями зазначив, що “необхідні подальші дослідження, які підтвердили б зв’язок між довгим робочим днем і ризиком інфаркту.”

“Необхідно також переглянути рекомендації, які лікарі дають пацієнтам з приводу тривалості робочого дня”, – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code