Думки про улюблених допоможуть подолати біль

Думки про улюблених допоможуть подолати біль

Фотографія коханої людини може бути хорошим засобом, що допомагає впоратися з фізичним болем. В результаті серії експериментів вчені з США прийшли до висновку, що навіть спогади про кого щось важливе, впливають на больові відчуття.

Думки про кохану людину допомагають подолати фізичну біль, стверджують дослідники з США. Вони вважають, що результати їх дослідження вказують на важливість соціальних відносин і емоційного зв’язку між людьми. В роботі, проведеного університетом Каліфорнії, взяло участь 25 молодих жінок, особисте життя яких була в порядку останні пів року і більше до початку експерименту. Руки жінок нагрівали до стану дискомфорту. В цей час учасниці експерименту дивилися на фотографії своїх партнерів, незнайомців або зображення неживого предмета (крісла).

«Коли жінки просто дивилися на фотографію свого коханого, вони відчували менше болю в результаті нагрівання, ніж коли вони бачили перед собою картинку з незнайомцем або предметом», – розповіла співавтор дослідження професор психології Наомі Ейзенбергер (Naomi Eisenberger), в прес-релізі Асоціації психологічних наук. «Таким чином, лише нагадування про партнера за допомогою звичайної фотографії здатне зменшити біль», – зробили висновок вчені. Це, вважають дослідники, змінює уявлення про те, як соціальна підтримка впливає на людей. «Зазвичай прийнято вважати, що, для того щоб соціальна підтримка була для нас корисною, вона повинна відповідати нашим емоційним запитам. У даному ж випадку, ми побачили, що навіть фото важливого у вашому житті людини може давати той же ефект», – пояснила Ейзенбергер.

В ході іншого експерименту жінки розповідали, що біль у серці була нижче, коли вони тримали за руку свого партнера, ніж коли їх тримав руку незнайомець, або їм давали гумовий м’ячик. «Ця робота демонструє, наскільки сильний вплив можуть мати соціальні зв’язки на наш досвід, а також доповнює інші дослідження на тему необхідності соціальної підтримки для психічного і фізичного здоров’я», – підсумували вчені.

Результати роботи були опубліковані в листопадовому випуску журналу Psychological Science.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code