Екологія будинку

Екологія будинку

Вирішивши перевірити, наскільки безпечний його дім, наш журналіствикликав мисливців за забрудненнями. Вони розкажуть, які приховані загрози таїть рідна квартира.

Дано: стандартна двокімнатна квартира з кухнею-студією. Ремонт робили добротний, правда, давно – років 10 тому. Район, в якому знаходиться квартира, вважається екологічно благополучним, але останнім часом мешканцям погано спиться і часто болить голова. Може, проблему випромінюють рідні стіни?

У домовлений день в двері подзвонив Євген Кузьменко, старший фахівець компанії з незалежних екологічних експертиз. Він намалював докладний план квартири (на нього потім наносив всі отримані цифри) і приступив до справи. Ми вирішили дослідити три показника: електромагнітне випромінювання, радіацію і хімічне забруднення повітря.

НА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ХВИЛІ

Наша нервова система працює за принципом передачі електромагнітних імпульсів. Для них не повинно бути інших перешкод, крім природного впливу електромагнітного поля (ЕМП) Землі. Однак у реальному житті нас оточують електроприлади, теле – і радіоантени, навіть тролейбуси і трамваї під вікном! Наскільки це шкідливо?

Євген дістає з портфеля прилад, схожий на гібрид великого чорного мікрофона і їжака, вдумливо водить їм уздовж стін, в яких прихована проводка, близько всіх електроприладів і розеток. Датчик видає цифри. В цілому по квартирі все виявилося в межах норми. Правда, біля стіни в спальні ЕМП підвищений – зовсім на трохи, але все ж заземлення, за порадою Євгенія, обов’язково перевіримо.

Євген Кузьменко:

– Самі потужні електромагнітні поля випромінюють СВЧ-печі, аэрогрили, холодильники без системи «no frost», телевізори, електроплити, кухонні витяжки. Зрозуміло, ЕМП є у електропроводки, біля комп’ютера і у розподільного щита. Існують норми для усіх побутових приладів; сильне перевищення їх може серйозно нашкодити здоров’ю – насамперед нервової, імунної, ендокринної і репродуктивної систем.

НЕВИДИМИЙ ВОРОГ

Наступний етап – перевірка будинку на радіоактивне випромінювання. Євгендістав черговий щуп і досліджував буквально всі поверхні: стіни, підлога, стеля, пороги, двері-підвіконня. В процесі розповів, що існує природний радіаційний фон землі , на який накладається опромінення локальними джерелами радіації. Сума цих складових дуже важлива, тому заміри роблять в різних частинах приміщення, щоб зрозуміти, не фонять чи локальні джерела. В моєму будинку нічого кримінального не знайшли – апарат жодного разу не запищав. Гора з плечей!

Євген Кузьменко:

– Перевірка на радіоактивність – найчастіша експертиза, яку нам замовляють. При цьому поки я жодного разу не виявив, ні в одному житловому приміщенні підвищених показників. Були, правда, прикордонні випадки. Наприклад, одного разу мене запросили досліджувати величезний гранітний письмовий стіл, який подарували господарю квартири. Граніт входить в групу ризику – він, як правило, містить в собі вогнища випромінювання. Датчик показав цифри в межах норми, але ближче до верхньої межі. Так що стіл залишили на місці.

КОМАНДА «ГАЗИ!»

Наступний вимір – аналіз повітря. Здавалося б, нічим не пахне, значить, все в порядку. Ан немає: вчені з’ясували, що повітря в міських квартирах в 4-6 разів брудніше і в 8-10 разів більш токсична вуличного! При цьому 80% часу ми проводимо саме в приміщенні.

Забруднювачі повітря поділяються на хімічні та бактеріологічні, всього їх близько 1000. Ми вибрали експертизу повітря на домішки газів. Частина їхпотрапляє в будинок з вулиці, інші утворюються із-за неправильного використання електронагрівальних приладів. Але найчастіше винна побутова хімія (фарби і розчинники) та ремонтно-будівельні матеріали.

Хімічні домішки можуть викликати алергію, сонливість, запаморочення, нудоту, безсоння і слабкість.

На цей раз щуп замінили на симпатичну грушу з гумовим шлангом, з’єднану з датчиком. Енергійно стискаючи її, експерт закачував повітря всередину. Знову пощастило: датчик не запищав жодного разу. Найбільше мене турбував шафа-купе в спальні: ДСП, як-ніяк. Але в підсумку шафа був виправданий.

Євген Кузьменко:

– Одні з найпоширеніших хімічних домішок у повітрі – фенол і формальдегід. Формальдегід – безбарвний газ з різким запахом, його джерело – ДСП, полімерні матеріали для підлог і внутрішньої обробки стін, декоративний пластик. Пам’ятаєте вислів – «пахне ремонтом»? Так от, нічого хорошого цей запах не обіцяє. Формальдегід – канцерогени, пригнічує дихальні шляхи, репродуктивну систему, зір. Фенол також виділяється з оздоблювальних і будівельних матеріалів і має характерний запах. Результат отруєння фенолом – зниження імунітету, головний біль, запаморочення. Фенол і формальдегід можуть виділятися дуже довго – від місяця до кількох років. До речі, склопакети ПВХ на моїй пам’яті практично ніколи не перевищували норму.

КОМУ ПОТРІБНО ЕКОДОСЛІДЖЕННЯ?

Після экообследования квартири я зробила головні висновки. З одного боку, жити зовсім не так страшно, як здається: якщо будинок розташований поруч з яким-небудь промисловим гігантом, екологія житла, швидше за все, в межах норми. З іншого, навіть якщо ви живете в тихому зеленому районі, віддаленому від магістралей, це ще не гарантія від внутрішніх забруднень. Так що якщо є підозри, краще перевірити їх, запросивши експерта. Ну, або хоча б елементарно викликати електрика та перевірити заземлення – це найчастіша проблема. Екодослідження особливо потрібно:

1. Тим, хто купує нове житло.

2. Тим, хто відчуває збої у здоров’ї: головний біль, швидка стомлюваність, раптово з’явилися алергія, загальний дискомфорт – все це може бути ознаками екологічного неблагополуччя квартири.

3. Якщо постійно або періодично ви відчуваєте сторонній запах.

ЯК ЗРОБИТИ БУДИНОК ЕМП-БЕЗПЕЧНИМ

• Не тримайте зарядний пристрій до мобільника або іншого приладу постійно включеним в мережу.

• Не сидіть перед працює мікрохвильовкою.

• Не розміщуйте біля узголів’я ліжка проходять електропроводів.

• Максимально рознесені один від одного розетки і спальні місця.

• Прилади, що працюють тривалий час (холодильник, ТВ, комп’ютер, електричні обігрівачі, кондиціонери…) повинні стояти не менше ніж 1,5 м від ліжка і вашого улюбленого крісла.

• Краще, якщо у вимикачів тільки два положення – ВКЛ і ВИКЛ. Вимикачі з реостатом хоч і вміють створювати приємний напівсвіт, провокують обурення ЕМП.

• Всі прилади і розетки обов’язково повинні бути правильно заземлені.

ОПЕРАЦІЯ «ЧИСТЕ ПОВІТРЯ»

• Квартиру потрібно провітрювати не рідше двох разів на день за 30 хвилин, а після ремонту або зміни меблів набагато частіше.

• За правилами, меблі повинна відстоюватися приблизно два місяці після складання. Якщо в магазині різкий характерний запах, ця норма не дотримана. Купувати такі меблі не варто, вона потенційно небезпечна.

• Вологе прибирання обов’язкова, кращий пилосос з аквафільтром: він гарантовано усуває пил.

• Всі килими і паласи потрібно обов’язково періодично здавати в хімчистку.

• Не забувайте чистити фільтри кондиціонерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code