Експерти: собаки можуть стати причиною епідемії грипу

Експерти: собаки можуть стати причиною епідемії грипу

Таке відкриття вразило дослідників, і вони взялися за детальне вивчення нового патогена.

Представники науки вважають, що в майбутньому епідемії грипу можуть виникнути не з-за свиней або курей, а з-за собак. Серед цих чотириногих друзів вже починають поширюватися епідемії грипу.

Собачий грип небезпечний тим, що генетичні особливості собак мають точки дотику з людськими генамив. Це означає, що з великою ймовірністю вірус буде передаватися людям.

Раніше були епідемії свинячого і пташиного грипу. Ці віруси безпечні, поки вони не починають передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Також перерахованими патогенами можна заразитися, якщо тісно контактувати з птахами або свинями.

Собачий грип експерти зацікавилися, коли виявили, що собака заразилася грипом від коня. Також були виявлені інші спалахи захворювань серед псів.

Щоб отримати більше інформації, вчені вивчили десятки проб, зібраних ветеринарами в періоди епідемій. Таким способом було виявлено 16 видів грипу, про які раніше не знали дослідники.

При вивченні РНК 16 вірусів виявилося, що в них містяться гени таких штамів: H3N2, H3N8, а також H1N1. Раніше перелічені типи вірусів впроваджувалися в організми птахів, свиней і людей. Собак вони не чіпали.

Експерти припускають, що предки даних вірусів проникали в організм собаки і мутували в ньому, утворивши новий тип патогенних мікроорганізмів, який відноситься до штаму H1N1. Він може вражати і свиней і собак.

На даний момент точно невідомо, чи може новий вірус впроваджуватися в людський організм. Дослідження в цьому напрямку тривають. Однак стало ясно, що вірус адаптувався серед собак.

Щорічно люди стикаються з епідеміями грипу. Особливо він небезпечний для людей зі слабким здоров’ям, дітей і вагітних жінок.

Щоб знизити ризик захворіти на грип, потрібно приймати профілактичні заходи: робити вакцинацію, уникати великого скупчення людей і покращувати стан імунної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code