Екстазі – небезпечні тенденції

Екстазі – небезпечні тенденції

Співробітники відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків ООН украй стурбовані тим, що синтетичні препарати складають серйозну конкуренцію традиційним кокаїну і героїну. Агресивні пропагандистські компанії домоглися усвідомлення небезпеки останніх, проте, в умах молоді екстазі займає місце безпечних наркотиків для розваги.

Понад 430 тисяч британців відкрито визнають: вони приймають екстазі. Такі дані опитування відвідувачів нічних клубів, оприлюднені музичним журналом Mixmag. Автори дослідження з тривогою констатують: кожні вихідні жителі країни набувають близько двох мільйонів таблеток наркотику. А ціна однієї з них сьогодні не перевищує вартість пінти пива.

“У нічних клубах таблетку екстазі можна придбати приблизно за 2 фунта 70 центів,” – стверджують автори опитування. Ціна пінти пива в лондонських барах коливається в районі 3 фунтів – в залежності від їх розташування, престижності та спеціалізації.

20 років тому, коли любителі потанцювати кілька ночей підряд тільки відкрили для себе стимулюючі властивості екстазі, таблетка цього наркотику коштувала 25 фунтів. В 2000 році її ціна впала до 7 фунтів 50 центів. За даними Національного слідчого комітету, за останні три роки таблетка подешевшала до 5 фунтів. Однак, як випливає з опитування Mixmag, на сьогодні він визнаний найбільш достовірним дослідженням споживчого ринку наркотиків – реальна ціна екстазі виявилася вдвічі нижче.

Вживання екстазі зросло між 1995 і 2001 роком на 70 відсотків, амфетамінів – на 40 відсотків. На відміну від цього, героїну і кокаїну стали споживати лише на один відсоток більше. З початку 90-х років кількість вилученого наркотику зросла з чотирьох тонн до 40 тонн в рік. На думку Кости, це переконливий доказ збільшеного споживання з-за помилки щодо ефекту препаратів.

У звіті організації йдеться, що протягом останнього року до синтетичних наркотиків вдавалися 40 мільйонів людей по всьому світу, що більше, ніж частка героїну і кокаїну разом узятих. “Це жахливі наркотики, тому що вони підступні: вони вбивають не серце, а мозок”, – каже Антоніо Марія Коста, виконавчий директор віденського відділення.

“Проблема в тому, що мало хто помирає від синтетичних наркотиків. Немає кричущих заголовків про смерть від передозування. Замість цього є повільне зниження інтелекту – прихована загроза”, – додав учений. За його словами оборот синтетичних наркотиків складає 65 мільярдів в рік, це бізнес забезпечує організованої злочинності до 3000 відсотків прибутку.

– Ми знали, що екстазі дешевшає, – визнає експерт з наркотиків професор лондонського Imperial College Джон Хенрі. – Але ніхто не міг припустити, що цей наркотик так небезпечно впав в ціні: фактично він став по кишені будь-якому бажаючому.

– Для тих, хто любить проводити ночі на танцполах, екстазі досі залишається наркотиком номер один, – каже редактор Mixmag Нік Стівенсон. – Їм користуються близько 72 відсотків відвідувачів нічних клубів. І наркоторговцям доводиться продавати його все дешевше. Зате ті, хто його купує, приймають тепер не одну таблетку, як це було в минулому році, а п’ять.

Експерти пояснюють: за наявності необхідної сировини – хімічної речовини ПМК, яке синтезують з масла дерева сассафрас, виготовити екстазі не представляє особливої праці. За останні роки кримінальні угруповання поставили виробництво таблеток на потік. Велика частина ПМК виробляється в Китаї, який володіє найбільшими у світі запасами масла сассафрас. Звідти речовина почали у величезних кількостях нелегально поставляти в Європу. По всій Британії з’явилися невеликі лабораторії, кожна з яких здатна виробляти по кілька тисяч таблеток на тиждень. Ринок став швидко насититися, а ціна на наркотик – падати.

Однак виробники таблеток не прогадав: вони почали знижувати дозу міститься в таблетці активної речовини. За даними британської поліції, сучасна таблетка екстазі на 25 відсотків слабше тих, що проводилися п’ять років тому. Частина потрапляють на ринок таблеток – зовсім пустушки. Споживачі зробили відповідні висновки і для досягнення потрібного ефекту ковтають екстазі чи не жменями. Порівняно невелике число жертв екстазі (у 2001 році в результаті прийому цих таблеток у Британії померло 43 людини, у 2002-му – 72) сприяє поширенню міфу про “повної безпеки” цього наркотику.

У британській класифікації наркотиків екстазі займає “почесне” місце в самій небезпечній групі А, поряд з героїном, кокаїном, крегом і ЛСД. За зберігання таблеток можна отримати до 7 років в’язниці, а за поширення – аж до довічного ув’язнення. Однак ні споживачів, ні продавців це не зупиняє.

В той же час є дані, що амфетаміни можуть викликати залежність і психози, в той час як екстазі прискорює старіння мозку і може наближати старече слабоумство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code