Енергія мозку – ключ до розуміння свідомості

Енергія мозку – ключ до розуміння свідомості

Для підтримання свідомості вимагається високий рівень енергії мозку. Такі дані звіту, в якому пропонується новий погляд на це, безсумнівно, загадкове стан буття людини. Дослідження проводилося фахівцями з Єльського Університету.

Стан свідомості, в загальному, визначається, як здатність осмислено відповідати на зовнішні подразники. Більшість дослідників використовують технологію формування зображень свідомості для виявлення зон активності мозку під час виконання завдань із запам’ятовування і вирішення завдань. У такому підході є два недоліки, вважає Роберт Дж. Шульман (Robert G. Shulman), професор Єльського Університету і автор доповіді. По-перше, магнітно-резонансна візуалізація показала, що при виконанні вищеописаних завдань задіюється не одна-дві частини мозку, а значно більше. По-друге, кількість енергії, що витрачається мозком на рішення подібних завдань, становить 1% від усієї наявної в його розпорядженні енергії. «Нейровизуализация дозволяє розгледіти верхівку айсберга, ми ж вирішили подивитися на все інше», – говорить Шульман.

Куди витрачаються решта 99% доступною мозку енергії? Шульман і його колеги припустили, що вона йде на підтримку людини у стані свідомості. Відомо, що під наркозом у людей приблизно на 50% скорочується споживання енергії мозком. Коли мишей в стані легкого наркозу погладили по лапок, функціональна магнітно-резонансна томографія зафіксувала відгук сенсорної кори і багатьох інших частин мозку. Але і загальна енергія і відгук мозку, змінювалися, коли тварина втрачала свідомість.

«Суть нашого припущення полягає в тому, що для підтримання свідомості людині потрібно багато енергії мозку», пояснює Шульман. «Свідомість можна розглядати не як властивість мозку, а як властивість людини». Анестезіологи вважають, що людина знаходиться у свідомості, якщо він здатний відповідати на просту стимуляцію. Властивості цього стану дозволяють нам здійснювати взаємопов’язані дії, що становлять наше повсякденне життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code