Фітнес проти стресу

Фітнес проти стресу

Почуття стресу та пригніченості знайоме кожному. Але лише небагато знають, що один з ефективних способів боротьби зі стресом – регулярна фізична активність, іншими словами – заняття фітнесом. Психологічне розслаблення виникає як під час тренування, так і після неї. Регулярні заняття фізичною культурою (біг, тренажерний зал, плавання, аеробіка…) чинять позитивний вплив на стан нервової системи. Навіть у дні між тренуваннями ви будете почувати себе відмінно. Крім того, доведено, що заняття фітнесом підвищують рівень самооцінки, що є найважливішим пунктом в боротьбі зі стресом.

Важливо зауважити, що рівень фізичного навантаження, необхідний для зняття стресу, для різних людей відрізняється. Комусь достатньо короткочасної вечірньої пробіжки по лісу, кому потрібно “потягати залізо” в залі, а хто отримує розслаблення після того як поб’є руками і ногами боксерську грушу (до речі, один з найдієвіших способів!!!). У будь-якому разі вже давно доведено, що регулярна фізична активність попереджає і допомагає зняти стрес.

Багато тренуються люди можуть відчувати відчуття ейфорії під час або після тренування. Вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що інтенсивні фізичні вправи дійсно можуть призводити до відчуття ейфорії, схожим з відчуттями при прийомі наркотиків, наприклад, героїну.

Коли детально вивчили біохімічні процеси, що відбуваються в мозку, було висунуто кілька цікавих гіпотез. Найбільш популярна з них полягає в тому, що в центральній нервовій системі є хімічні речовини, звані опіоідами. По своїй структурі й властивостям вони схожі на наркотичні речовини, такі як опіум, морфін і героїн. Бета-ендорфін належить до цієї групи. Опіоїди не тільки притупляють почуття болю, але також беруть участь у процесах пам’яті (запам’ятовування), відповідають за почуття і емоції людини. Підрахувати точну концентрацію препарату в нервовій системі людини виявилося складно. Але численні досліди на тваринах підтвердили, що із збільшенням інтенсивності і тривалості фізичних навантажень концентрація препарату збільшувалася.

Чому збільшується вироблення опіоїдів? Деякі вважають, що це пов’язано з тим, що при виконанні фізичних вправ організм відчуває біль. Опіоїди допомагають організму збільшити больовий поріг, уповільнити серцебиття, зменшити артеріальний тиск, прискорити процес відновлення (відпочинку).

Деякі дослідження підтверджують, що зміна концентрації певних хімічних речовин, званих нейротрансмітерами, може впливати на поліпшення настрою під час тренувань. Зокрема, зміни концентрації норадреналіну і серотоніну були помічені при експериментах на тваринах. Підвищений рівень цих речовин також був відзначений у людей з симптомами стресу. Антидепресивна дія фізичних вправ пов’язують із зменшенням норадреналіну і серотоніну в головному мозку.

Напруга в м’язах збільшується під час стресу і може стати причиною багатьох скелетно-м’язових проблем, таких як, наприклад, відчуття втоми причому як фізичної, так і психологічної. З іншого боку фізичні вправи приводять до м’язовому розслабленню. Після інтенсивного тренування м’язи розслабляються. Одне дослідження з вимірювання електричної активності у м’язах підтвердило, що ходьба, пробіжка або їзда на велосипеді зменшує напругу в м’язах на 50% через 90 хвилин після тренування. Фізичне розслаблення, як правило, завжди тягне за собою і психологічне розслаблення.

Ритмічні вправи, такі як, наприклад, ходьба, біг, веслування або плавання збільшують альфа-хвильову активність в головному мозку. Електричну активність мозку можна розглянути на електроенцефалограмі. Альфа хвилі пов’язують зі спокійним емоційним станом людини, наприклад, як під час медитації. Ритмічне дихання під час виконання певних вправ також сприяє збільшенню активності альфа-хвиль.

Деякі дослідження підтверджують, що регулярні фізичні вправи середньої інтенсивності сприяють появі свого роду імунітет до стресу. Доведено, що фізично активні люди більш стійкі до нервових зривів, ніж люди, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Таким чином постійні заняття фізичними вправами (фітнесом) тренують не тільки тіло людини, але і піднімають настрій, вселяють упевненість, загартовують нервову систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code