Фізичне навантаження вилікує від депресії

Фізичне навантаження вилікує від депресії

Відомо, що фізичні вправи покращують настрій. Учені з Австралії дійшли висновку, що чинність спорту можна використовувати для лікування депресії. «Наше дослідження, поряд з роботами вчених з інших країн, продемонстрував позитивний вплив фізичних вправ на настрій, рівень енергії при депресії», – вважає автор дослідження професор Гордон Паркер (Gordon Parker) з університету Нового Південного Уельсу.

Після занять спортом люди, як правило, відчувають себе краще і бадьоріше, однак цей спосіб поправити здоров’я недостатньо використовується в медичній практиці для лікування депресій, вважає професор Гордон Паркер з Австралії. Він і його колеги опитали 500 бігунів, які брали участь у минулорічному Сіднейському фестивалі бігу. Виявилося, що в 95% з них після занять спортом піднімався настрій. Більше 90% любителів бігу, у яких на той момент були симптоми депресії, стверджували, що спорт «заряджає їх енергією», і «змушує відчувати себе краще». Дослідження показало, вважає професор Паркер, що фізична активність була особливо корисна людям з депресією середньої тяжкості, які раніше не займалися спортом.

«Хоча регулярні фізичні вправи можуть бути ефективним методом боротьби з деякими формами депресії, дуже складно змусити людей в такому стані знайти в собі сили зайнятися спортом», – вважає Паркер. У такій ситуації лікарі повинні брати ситуацію під контроль і допомагати своїм пацієнтам, що страждають депресією, переключитися на більш активний спосіб життя, уклав він.

Автори впевнені, що слід змушувати себе якщо не займатися спортом щодня, то хоча б проходити кілька кілометрів пару раз в тиждень, і тоді досягнення поставлених цілей неодмінно принесе задоволення. Зараз дослідники зайняті розробкою безкоштовної освітньої програми для сімейних лікарів та інших медичних працівників, з метою навчити їх використовувати в лікуванні пацієнтів з депресією такі стратегії, як фізичні вправи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code