Фехтування – а чому б і ні?

Фехтування – а чому б і ні?

Фехтування вважається європейським бойовим мистецтвом і в даний час дуже популярно в Європі. Цей вид спорту дозволяє учасникам розвивати координацію, баланс і гнучкість, що робить його прекрасним засобом для збереження молодості на довгі роки.

Суть в тому, що швидкість тут важливіше сили, тому фехтування корисно як для чоловіків, так і для жінок.

Фехтування є олімпійським видом спорту с1896 р. Сучасні фехтувальники – чудово підготовлені фізично спортсмени, вони мають рівень майстерності, що досягається лише шляхом довгих та наполегливих тренувань.

Як правило, фехтувальники навчаються технікам атаки і захисту з рапірою, шпагою та шаблюкою. Правила боротьби з кожним із цих знарядь мають свої особливості: різниця полягає в тому, які частини тіла є мішенню для ураження.

Зазвичай спортсмени не тренуються відразу на трьох знаряддях, вони вибирають одне і відточують майстерність на ньому.

Лижня

На олімпійських іграх фехтувальники змагаються на так званій “лижні”, довжиною 14 м і шириною 1,5 м. Лижня має смужку, покриту металевою сіткою, яка закріплена таким чином, щоб не мати впливу на електронну систему підрахунку очок.

Сутичка

Кожна сутичка складається з трьох раундів по три хвилини, з інтервалом в одну хвилину між раундами. Перемагає той, хто перший завдасть 15 влучних ударів або більшу кількість точних ударів до кінця зустрічі. Фехтувальники рухаються вперед і назад по лижні. На кожному кінці лижні знаходиться певна область, при перетині якої у спортсмена знімається очко.

Фехтувальники вітають суперника, рефері і публіку на початку і наприкінці кожної сутички.

Підрахунок очок

Спалахуючі червоний або зелений вогники означають, що удар потрапив у визначену мету. Білий вогник може означати неточний удар при фехтуванні на рапірах чи програш на рапірах і шаблях.

Спорядження

При фехтуванні спортсменам потрібно багато різного спорядження, такі основні його частини:

Маска – яка захищає голову. Вона зроблена з дуже щільної тканини і спереду має сітку або прозоре пластикове віконце, також включає підбиття для захисту горла.

Металева пластинка – яка надівається фехтувальниками на рапірах і шаблях і реєструє дотику знаряддя опонента.

Рукавичка – використовується для більш міцного стискання зброї і захисту рук від випадкового дотику.

Шнур – тонкий електричний кабель під напругою, який забезпечує роботу системи фіксації ударів.

Спортивні шорти (або кникерсы) – найчастіше вони білі; дозволяють фехтувальнику вільно рухатися. Робляться з щільної тканини або кевлара (волокнистого матеріалу на основі поліамідів), щоб захистити спортсменів від порізів.

Взуття – спеціальні туфлі, які дозволяють легко передвигатья по лижні.

Зброя

Рапіра – легке, гнучке зброю, приблизно 35 дюймів (89см) і вагою менше фунта (370 гр). Удар зараховується тільки кінцем клинка і при попаданні в тулуб супротивника. Не вважаються руки, шия, голова і ноги.

Шпага – тієї ж довжини, що і рапіра, але важче: важить шпага приблизно 27 унцій (764г), з більшою захистом (щоб захистити руку від попадання) і більш жорстким клинком. Попадання йде тільки кінцем клинка. Все тіло вважається метою попадання, тому спортсмену не потрібно надягати металеву пластину, реєструючу попадання.

Шабля – легка різновид військової зброї, і близька за довжиною і вагою до рапірі. На відміну від рапіри та шпаги, дотик може бути зараховано при попаданні і вістрям , і кінцем клинка. Удари защитываются тільки вище пояса.

Позиція

Правильною вважається позиція, коли одна нога розташована попереду, інша – ззаду. Передня ступня розташована прямо і спрямована вперед, а задня під кутом 90 градусів до неї. Ноги стоять на відстані трьох ступень.

Обидві ноги повинні бути зігнуті, щоб спортсмен міг легко пересуватися при нападі та захисті. Рука зі зброєю повинна бути зігнута під кутом в 45 градусів перед фехтувальником, а інша рука повинна бути ззаду. При русі вперед передня нога повинна рухатися першою, а за нею слідувати задня. При русі назаду – навпаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code