Футбол проти хвороби Альцгеймера

Футбол проти хвороби Альцгеймера

Протягом багатьох років існує стійка думка про те, що футбольним уболівальникам у віці перегляд матчів ні на стадіоні, ні по телевізору не може принести нічого доброго. Навіть напередодні чемпіонату світу з футболу 2010 року з’явилися статті, що попереджають, що надмірна старанність на трибунах чи перед телевізором може спровокувати у немолодих фанатів інфаркти. І це значною мірою вірне твердження. Однак шотландські дослідники виявили безсумнівний і однозначний позитивний ефект від перегляду футболу літніми людьми – стимуляція пам’яті і роботи мозку у пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

До недавнього часу хвороба Альцгеймера вважалася невиліковною формою дегенеративного захворювання, яке вперше було описано німецьким психіатром і нейропатологом Алоїсом Альцгеймером в 1906 році. Прийнято думати, що цією хворобою страждають люди у віці після 65 років, проте в останні роки хвороба Альцгеймера все частіше зустрічається в більш молодому віці. У 2006 році число хворих хворобою Альцгеймера досягало 26,6 мільйонів чоловік. Прогнозується, що до 2050 року їх число збільшиться в 4 рази

У пошуках коштів для боротьби з цим важким захворюванням вчені з Каледонского університету в столиці Шотландії Глазго (Glasgow Caledonian University) виявили несподіваний і цікавий метод: стимулювати пам’ять і діяльність мозку хворим старечим недоумством допомагає футбол.

Дослідницька група Каледонского університету в ході експериментальної роботи виявила, що показ футбольних матчів стимулює у чоловіків, які страждають старечим недоумством, спогади про минуле. У дослідженні вчені використовували фотографії з матчів і відеозапису футбольних зустрічей. У результаті виявилося, що чоловіки дуже добре реагують на ці матеріали. Їм вдається згадати деякі факти і емоційні переживання, а також поділитися ними з оточуючими.

«Великий інтерес до наших досліджень виявили наші колеги з Канади. Вони планують показувати своїм хворим, які страждають старечим недоумством, також і запису хокейних матчів», – розповідає керівник дослідження професор Деббі Толсон (Debbie Tolson). Він також вважає, що їхня робота була дуже захоплюючою, і результати їх вразили.

Треба думати, що такий позитивний результат пов’язаний з інтересом чоловіків до футболу. Вони зберігають цей інтерес протягом усієї свого життя. Тепер доведено, що спогади про футбольних матчах можуть бути ниточкою, що зв’язує хворих старечим недоумством з колишнім життям і близькими людьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code