Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

Неправильна гігієна порожнини рота може привести до великих проблем як з зубами, так і з яснами. У цьому випадку може постраждати весь організм. Зневага гігієною зубів є причиною багатьох захворювань, а також неприємного запаху з рота.

Ротова порожнина людини – це місце проживання мільярда всіляких бактерій. Також залишки їжі можуть затримуватися між зубами і стає прекрасним живильним середовищем для розмноження мікроорганізмів.

Якщо людина регулярно чистить зуби, то кількість хвороботворних бактерій дуже швидко зростає. При цьому створюється зубний наліт, який виділяє згубну для зубів кислоту. Вона руйнує зубну емаль і як результат – з’являється карієс. Крім цього, зубний наліт призводить до порушення природного бар’єру проти всіляких інфекцій. До того ж, він може бути причиною галитоза – утворення зубного каменю і неприємного запаху з ротової порожнини.

Правильно доглядаючи за своїми зубами, ти не тільки позбудешся від цих проблем, але й скоротиш кількість відвідувань стоматолога. Розповімо тобі більш докладно, що таке гігієна зубів і як її здійснювати.

Як часто потрібно чистити зуби?

Стоматологи рекомендують чистити зуби не менше 3 разів на день. Цю процедуру необхідно проводити протягом трьох хвилин. Щоб залишки їжі не залишалися на ніч, обов’язково треба чистити зуби перед сном. А вранці очистити ротову порожнину від бактерій, які накопичуються за ніч. Крім цього, бажано здійснювати гігієну порожнини рота протягом всього дня, після кожного прийому їжі. Для цього чудово підійде зубочистка або зубна нитка. А людям зі здоровими зубами можна використовувати жувальну гумку. Але не більше 5-7 хвилин. Замість гумки добре підійдуть ополіскувачі для порожнини рота.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 1 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

Фахівці рекомендують проводити професійну профілактичну чистку зубів два рази в рік. Справа в тому, що зубний камінь і кольоровий наліт на зубах неможливо прибрати в домашніх умовах. Ти можеш звернутися до стоматолога і отримати у нього рекомендації, як правильно доглядати за зубами в твоєму конкретному випадку.

Як правильно підібрати зубну щітку?

Фахівці рекомендують вибирати зубну щітку середньої жорсткості. М’яка щітка недостатньо ретельно і ефективно очищає зуби. А зубна щітка з жорсткою щетиною може пошкодити ясна, емаль і слизову оболонку порожнини рота. Можна також використовувати електричну зубну щітку. Однак регулярно користуватися нею фахівці не радять. Інакше можна завдати шкоди зубної емалі.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 2 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

В даний час непогані відгуки отримали ультразвукові щітки. В результаті ультразвукових коливань вони здатні прибрати зубний наліт в самих важкодоступних місцях. Подібні щітки добре використовувати при наявності брекетів, пародонтозу, а також при чутливих зубах. Однак висока вартість робить їх недоступними для людей. До того ж, є й протипоказання. Щітки не підійдуть людям з онкозахворюваннями, неврівноваженою психікою, проблемами із серцево-судинною системою (інфаркт, інсульт, кардіостимулятор), а також дітям до 9 років. Ідеально підібрати зубну щітку тобі може допомогти стоматолог.

Як правильно вибрати зубну пасту?

Для людей з чутливими зубами підійде спеціальна паста для пониження чутливості (для чутливих зубів). А тим, у кого швидко утворюється наліт на зубах, необхідна антибактеріальна зубна паста. Також у деяких людей можуть бути проблеми з яснами (наприклад, кровоточивість). У цьому випадку підійде паста для здорових ясен. А у випадку, якщо всі ці проблеми поєднуються, треба купувати комбіновану зубну пасту.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 3 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

Багато людей для відбілювання зубів використовують спеціальні пасти. В сучасних відбілюючих засобах, як правило, містяться ферменти, які легко видаляють зубний наліт. І хоча вони не шкодять зубної емалі, користуватися щодня такими пастами не варто. В даний час багато виробників налагодили виробництво высокообразивных відбілюючих зубних паст. Такі в основному використовуються курцями і любителями кави. Вони більш ефективні, однак можуть бути небезпечні для зубної емалі. Фахівці рекомендують використовувати їх лише 1-2 рази в тиждень.

Вибираючи зубну пасту, необхідно орієнтуватися на свої відчуття. Важливо, щоб при чищенні зубів ти відчував себе комфортно. А якщо ти відчуваєш дискомфорт від запаху пасти, або після її використання на слизовій порожнини рота з’являється неприємна плівка, пасту краще замінити.

Скільки необхідно зубної пасти?

Багато людей, користуючись порадами з реклами, видавлюють пасту на всю довжину зубної щітки. Однак це просто рекламний хід. Чим більше використовує людина пасти, тим частіше він її буде купувати. Як заявляють стоматологи, основна мета і призначення зубної пасти – максимально ефективно очистити всю поверхню зубів, зняти зубний наліт. Також пом’якшити жорсткість щітки, знизити її травматичність. І для цього зовсім не обов’язково видавлювати пасту на всю щітку. Достатньо однієї лише «горошинки» поперек.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 4 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

Як правильно чистити зуби?

Дуже важливо не тільки якою пастою ми чистимо зуби, але і як, які рухи при цьому робимо. Для максимального ефекту очищення зубів важливо видаляти мікроби не тільки з поверхні, але і з язика і слизової порожнини рота. А руху зубної щітки повинні бути вертикальні – прот ясен до ріжучого краю зуба.

Чому не кругові або не горизонтальні? Справа в тому, що подібні рухи сприяють тому, що наліт ще більше накопичується в поглибленні між зубами. І при такому очищенні може виникнути так званий клиновидний дефект. Це некаріозне ураження, яке виникає на твердих тканинах зубів. Зовні проявляється як «сходинка» у вигляді клину, що утворюється в області шийки зуба. Цей дефект робить посмішку не тільки менш привабливою, але і з часом може призвести до пародонтоз і втрати зуба.

Отже, приступаємо до чищення зубів

1. Добре промивши щітку під проточною водою, видавлюємо пасту розміром з горошинку. Як вже говорилося, цієї кількості зубної пасти достатньо. Інакше вона буде сильно пінитися, а це заважає при чищенні.

2. Спочатку чистимо верхні зуби. Маємо щітку у верхнього краю під кутом 45 градусів.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 5 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

3. Виробляємо руху зверху-вниз. Починаємо з корінних зубів і рухаємося до передніх. Такий рух робимо біля кожного зуба по 3-4 рази.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 6 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

4. Цю ж процедуру виконуємо з внутрішньої сторони верхніх зубів. Рухи такі ж – вертикальні. Як тільки дісталися до іклів, змінюємо положення щітки і повторюємо ті ж самі рухи, тільки маємо щітку, як показано на рисунку.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 7 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

5. Жувальні поверхні зубів необхідно чистити вже горизонтальними рухами. Можна також вперед-назад. Але все-таки краще очищати наліт, починаючи з корінних зубів до передніх.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 8 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

6. Потім починаємо чистити нижню щелепу. Повторюємо ті ж рухи, тільки знизу-вгору, знову від задніх зубів до передніх. Щітка також під кутом 45 градусів.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 9 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

7. Здійснивши чищення зубів з внутрішньої сторони, починаючи з іклів, знову міняємо положення щітки.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 10 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

8. На закінчення необхідно обов’язково почистити мову. Справа в тому, що на його поверхні накопичується велика кількість різноманітних бактерій. Виробляємо обережні м’які руху від кореня до кінчика мови.

g g na porozhnini rota yak p d brati zubnu sch tku pravil no chistiti zubi 11 - Гігієна порожнини рота: як підібрати зубну щітку і правильно чистити зуби

9. Потім стискаємо щелепи і легкими круговими рухами робимо масаж ясен.

10. Для очищення міжзубного простору необхідно використовувати зубну нитку. Її потрібно акуратно завести між зубами, прибрати наліт і залишки їжі. Починаємо з корінних зубів і закінчуємо передніми. Щоб уникнути перенесення бактерії з однієї ділянки на іншу не рекомендується чистити однією ниткою всі міжзубні простору. Зручно відрізати 30 см нитки, розмістити її між зубами, а потім переміщати пальцями. Будь обережний, щоб не поранити ясна.

11. Потім потрібно ретельно прополоскати рот ополіскувачем або чистою водою. Після цієї процедури необхідно добре промити і намилити милом зубну щітку. Це захистить її від мікробів. Користуйся тільки своєю особистою щіткою. І не забувай міняти її кожні 2-3 місяці.

Якщо у тебе є ще корисні поради та рекомендації по догляду за зубами, поділися з нами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code