Гіркі п’яниці «маринують» свої мізки

Гіркі п’яниці «маринують» свої мізки

Шкоду, яку завдає організму алкоголь, чітко видно на прикладі людського мозку, причому негативні процеси в ньому можуть розпочатися раніше, ніж думають деякі захоплюються алкоголем люди. Причому, не обов’язково бути алкоголіком, щоб постраждати від інфаркту мозку – стану, при якому загорнувшись мозок нагадує маринований горіх. Про це попередили вчені з Австралії.

Доктор Марк Даглиш (Mark Daglish) , спеціаліст з наркології і психіатрії Брисбенском королівському жіночому госпіталі заявив, що австралійські п’яниці повинні частіше згадувати про те, що лікарі називають «ефектом маринованого горіха». Дослідження, що базуються на тривалих спостереженнях людського мозку на розтинах, дозволяють вивчати атрофію мозку і той специфічний тип ураження, який пов’язують з нестачею вітамінів, повідомив доктор Даглиш в інтерв’ю Australian Associated Press. Зловживання алкоголем призводить до появи так званої алкогольної деменції (недоумства), при якій чоловік страждає від повної атрофії мозку, наступного зазвичай за довгими роками зловживання алкоголем. Класичні зображення томографічного обстеження показують загорнувшись мозок з характерною рідиною навколо нього – те, що зазвичай називають «маринований горіх», адже саме так це і виглядає.

Доктор Даглиш повідомив, що алкогольне ураження може викликати недолік вітаміну B1, яке, в свою чергу, призводить до порушень пам’яті. Кількість алкоголю, необхідне для того, щоб заподіяти значної шкоди мозку, індивідуально для кожної людини, причому важливу роль тут відіграє фактор генетики. Якщо в деяких сім’ях найбільш уразливою при впливі алкоголю є печінка, то в інших – серце або мозок.

Експерти попереджають, що не обов’язково бути алкоголіком, щоб з мозком відбулися такі зміни. Випадки тяжкого ураження мозку можуть бути наслідком частого і рясного вживання алкоголю протягом усього життя. «Ми маємо на увазі людей, які п’ють багато, але у них немає залежності від алкоголю. Такі люди можуть пити кожен день, але не обов’язково до інтоксикації. У них теж підвищується ризик розвитку інфаркту мозку», – пояснив доктор Даглиш. Про свою роботу він розповів на Симпозіумі з питань охорони здоров’я, центральною темою якого був спосіб життя, вибір і його наслідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code