Гарна освіта – шлях до довголіття

Гарна освіта – шлях до довголіття

Британські вчені за допомогою дослідження довели, що чим краще утворений людина, тим вище у нього шанси прожити довге життя. Причому чим більше випробувань довелося здавати юному студенту, тим краще для його довголіття в старості.

Отримання хорошої освіти важливо для будь-якої людини не тільки з точки зору працевлаштування, вдалої кар’єри і матеріального благополуччя – тепер, після публікації результатів дослідження, яке проводили вчені з Лондонського університетського коледжу (University College London), можна стверджувати, що старіння клітин людини з хорошою освітою проходить повільніше порівняно з процесами старіння малоосвіченого однолітка. В результаті людина з освітою має можливість прожити довше.

При цьому важливим моментом є той факт, що така залежність в майбутньому не піддається впливу зовнішніх факторів, зокрема, з боку економічного і соціального статусу – іншими словами, отримавши одного разу пристойну освіту, випускник престижного університету отримує заряд довголіття» на все життя.

Автори дослідження вивчали зразки ДНК, які вони отримали від 450 осіб молодого віку (в середньому 25-27 років).

Всіх учасників розподілили на 4 великі групи залежно від рівня отриманої освіти – від випускників середньої школи до власників університетських дипломів.

При аналізі зразків клітин, отриманих від учасників, вчених найбільше цікавила довжина теломерів – кінцевих ділянок лінійної молекули ДНК. Теломери при кожному діленні клітини коротшають, що в кінцевому підсумку призводить до її загибелі. Зрозуміло, що при високій швидкості цього процесу (укорочення теломер) клітини старіють швидше.

Автори виявили пряму залежність: чим нижчий рівень освіти у учасника дослідження, тим коротші теломери були його ДНК, що свідчило про швидке старіння клітин його організму.

Було також встановлено, що довжина теломер зростала з кожною новою сходинкою в отриманні освіти, що збільшувало шанси утворених учасників досвіду на довге життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code