Глухоту вилікує світло!

Глухоту вилікує світло!

Вчені сподіваються, що недавнє відкриття властивостей світла допоможе їм удосконалити кохлеарні імплантати для глухих. Дослідження показали, що вплив інфрачервоного випромінювання на нейрони внутрішнього вуха можна порівняти з впливом звукових хвиль.

Здорова волосковая сенсорна клітина внутрішнього вуха реагує на звукові хвилі і стимулює нейрони, які передають імпульс головного мозку. Так виникають слухові відчуття. Однак різні дефекти волоскових клітин призводять до глухоти. У таких випадках для стимуляції нейронів використовують кохлеарні (улитковые) імплантати.

Сучасні імплантати дозволяють розвинути слух до рівня, необхідного для формування мовленнєвих навичок у глухих дітей. Однак користувачі таких імплантатів відчувають труднощі в оволодінні тоновыми мовами (наприклад, китайським), а також при сприйнятті музики і спілкування в шумному оточенні.

При створенні імплантатів можливе використання лише обмеженого числа стимулюючих микроэлектродов. А ось застосування лазерного випромінювання теоретично дозволяє впливати на нейрони більш цілеспрямовано і, таким чином, розвинути більш чіткий слух.

Для перевірки цієї гіпотези група вчених з Північно-Західного університету Чикаго (США) під керівництвом доктора Клауса-Петера Ріхтера впливала інфрачервоним випромінюванням на слухові нейрони глухих морських свинок. У той же час дослідники виміряли електричну активність в нижньому горбочку (inferior colliculus) і становили частотні карти. Ці карти дозволяють оцінити якість звукової інформації, що надходить у мозок.

За заявою Ріхтера, який представив результати експерименту на конференції “Медична біоніка” у Австралії, стимуляція нейронів кохлеарними імплантатами дала розмиті частотні карти, тоді як світлова стимуляція дозволила отримати схеми настільки чіткі, як при сприйнятті звуку чують морськими свинками.

Ученим поки не вдалося пояснити, яким чином інфрачервоне випромінювання стимулює нейрони, адже вони не містять світлочутливих білків. Ріхтер запропонував звернути увагу на тепловий ефект, що виникає при опроміненні. Нове дослідження його команди йде саме в цьому напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code