Голодування продовжує життя

Голодування продовжує життя

Американські біологи в експериментах на мишах з’ясували, чому голодування продовжує життя, в той час як фізичні навантаження на її тривалості не позначаються, як виявилося, мізерне харчування формує сприятливий гормональний фон, що сприяє тривалості життя.

У статті, опублікованій в American Journal of Physiology, дослідники зазначають, що ефект збільшення тривалості життя мишей з обмеженим харчуванням відомий давно, так само як і той факт, що фізичне навантаження не приводить до того ж ефекту.

“Ми знаємо, що худі краще товстих захищені від багатьох захворювань. Однак дослідження гризунів показали, що вони живуть довше, якщо мають знижений вага з-за мізерного харчування. Фізичне навантаження, також викликає зниження ваги, не дає такої переваги. Наше дослідження було зроблено з метою з’ясувати, чому так відбувається”, – говорить провідний автор дослідження Дерек Хаффман (Derek Huffman) з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку.

Слова Хаффмана наводяться в повідомленні Американського товариства фізіологів (American Physiological Society), яке займається виданням журналу.

Вчений підкреслює, що ці дані відносяться саме до гризунів, які за багатьма параметрами відрізняються від людей. Разом з тим, додає він, недавні дослідження привели до подібних результатів і щодо людей. Як з’ясувалося, люди, що дотримують строгу дієту, мають більше шансів прожити довше, ніж ті, хто не обмежує себе в їжі, але отримує серйозні фізичні навантаження.

Одна з гіпотез пояснювала цей ефект тим, що фізичне навантаження викликає стрес, який пошкоджує тканини і ДНК. Відповідно до іншої точки зору, приносить користь організму саме обмеження калорійності їжі.

Досліджуючи дві групи мишей, одну з яких обмежували в їжі, а другу піддавали фізичним навантаженням, вчені встановили, що у обох груп знижувався рівень маркера (8-гидроксигуанозина), що говорить про пошкодження ДНК. При цьому у тварин, які отримували стільки їжі, скільки хотіли, і не піддавалися фізичному навантаженні, рівень цього маркера був досить високим.

Таким чином, перша гіпотеза була спростована – дослідники прийшли до висновку, що ступінь пошкодження ДНК і тканин збільшується з віком, прискорюється ожирінням, але сповільнюється низькокалорійною дієтою та/або фізичним навантаженням.

“Замість цього дослідження показало, що обмеження калорійності їжі приводять до сприятливих змін у гормональному фоні організму, яких не викликає фізичне навантаження. Вчені прийшли до висновку, що ці зміни в обміні речовин сприяють продовженню життя”, – йдеться в повідомленні.

Хаффман підкреслює, що користь від фізичних вправ для людей вище, ніж у мишей, так як люди більш схильні до серцево-судинних захворювань, запобігти які можна регулярними тренуваннями.

“Я не хочу сказати, що це результати цього дослідження можна застосувати до людей вже зараз. Але це показує, які фізіологічні зміни викликають фізичні вправи і обмеження калорійності їжі. Ми можемо продовжувати ці дослідження до тих пір, поки не зрозуміємо, як це працює стосовно до людей”, – зазначає вчений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code