Горіхи позитивно впливають на якість сперми

Горіхи позитивно впливають на якість сперми

Дослідники з Іспанії визначили, як горіхи впливають на рухливість і чисельність сперматозоїдів.

На думку експертів, систематичне вживання горіхів різних сортів (фундук, мигдаль, волоські горіхи, бразильські) покращує якість і рухливість всіх сперматозоїдів.

Якість і рухливість сперматозоїдів – ключові показники, що визначають якість сперми. Якщо показники нижче норми, шанси на успішне зачаття знижуються. Крім того, це один з головних факторів чоловічого безпліддя.

Позитивний ефект від горіхів досягається завдяки вмісту в них цинку, корисних жирних кислот, селену, фолієвої кислоти, а також вітамінів Е і С.

У недавньому експерименті представників науки брало участь 119 представників сильної статі віком 18 – 35 років. Половина добровольців-чоловіків кожен день протягом 14 тижнів вживала суміш різних горіхів. Інша половина учасників харчувалася в звичайному режимі, в якому було мало горіхів.

До початку дослідження та після його завершення всі добровольці складали спермограму.

Виявилося, що у чоловіків, які вживали багато горіхів, чисельність статевих клітин була вище приблизно на 16% у порівнянні з добровольцями, які дотримувалися звичайного раціону.

Крім того, життєздатність сперматозоїдів на 4% була краще, а рухливість – на 6%. Також на 1% була краще структура (нормальність) сперматозоїдів. Ще один важливий фактор, який виявили вчені – це низькі показники пошкоджень ДНК сперматозоїдів. Це ще один поширений діагноз, який ставлять безплідним чоловікам.

На даний момент результати дослідження не можуть поширюватися на чоловіків всього світу, так як добровольці були з Європи і дотримувалися західного раціону. Детальні дослідження в цьому напрямку плануються продовжуватися.

Отримані дані допоможуть чоловікам, які планують стати батьками, швидше досягти своєї мети. Також горіховий раціон знизить ймовірність розвитку чоловічого безпліддя.

Любиш ти горіхи? І які віддаєш перевагу?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code