Грам імунітету

Грам імунітету

Імунограма – одне з найзагадковіших досліджень в сучасній медицині. Кому і навіщо її призначають?

Дільничні лікарі так часто пропонують перевірити імунітет, що часом імунограма, або оцінка імунного статусу організму, асоціюється з рекомендаціями щодо зняття порчі.

«Піду на всяк випадок проверюсь», – зітхаєте ви і бреде в процедурний кабінет, де з вас отримують 20 мл крові і відправляють на аналіз у лабораторію. Але чи буде толк? З’ясувати це нам допомогла алерголог-імунолог, кандидат медичних наук Ольга Висоцька.

ЯК ВИМІРЯТИ ІМУНІТЕТ?

Імунна система до цих пір погано вивчена, хоча ще в середній школі розповідають, як вона працює. Її завдання – боротися з інтервентами, проникаючими в організм. Імунітет буває двох видів: клітинний та гуморальний. Клітинний – коли клітини крові, що відносяться до підвиду лейкоцитів, мікроби знаходять і пожирають їх у прямому сенсі слова. Гуморальний – якщо замість клітин діють білки-імуноглобуліни. Обидва цих ланки можна оцінити з допомогою імунограми, але реальну користь дослідження може принести лише при деяких захворюваннях.

З допомогою імунограми можна виявити:

• первинні і вторинні імунодефіцити (тобто недостатню функціонування імунної системи, яка, до речі, може виникнути після перенесених вірусних інфекцій, прийому деяких ліків),

• аутоімунні захворювання (включаючи деякі види цукрового діабету),

• алергічні реакції,

• паразитів, насамперед глистів.

КОЛИ ПРИЗНАЧАЮТЬ ІМУНОГРАМУ?

Дослідження імунного статусу проходить у два етапи. Тести першого ступеня прості і доступні до них, наприклад, відноситься загальноклінічний аналіз крові. Їх призначають багатьом пацієнтам, що звернулися до лікаря з різними проблемами.

Тести другого рівня – це більш детальне та поглиблене дослідження різних параметрів імунітету. Їх призначають вибірково:

• при хронічних запальних захворюваннях (бронхітах, синуситах, тонзилітах),

• частих пневмоніях,

• гнійничкових захворюваннях шкіри,

• інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються втратою ваги,

• тривалих грибкових інфекціях,

• захворюваннях вірусної природи у пацієнта.

Імунограма потрібна при будь-якому тривалому інфекційному захворюванні, коли підвищується температура, приєднується вторинна інфекція.

ПОТРІБНА ІМУНОГРАМА ПРИ СТАТЕВИХ ІНФЕКЦІЯХ?

Найчастіше у пацієнтів із захворюваннями, що передаються статевим шляхом, немає порушень в імунному статусі. Це ще раз підтверджує загальновідомий факт, що статевою інфекцією може заразитися будь-яка здорова людина. Однак є фахівці, які вважають, що при урогенітальних інфекціях має сенс оцінка імунітету слизових оболонок.

А ЯКЩО Я ЧАСТО ПРОСТУДЖУЮСЯ?

При частих простудних захворюваннях можуть страждати різні ланки імунітету. Якщо ви не вылезаете з ГРВІ, імунограму зробити варто. Можливо, стане зрозуміло, де саме відбулося порушення, і лікар зможе підібрати препарати, що відновлюють рівновагу в імунній системі.

ЯК ГОТУВАТИСЯ?

Просто не снідати. Для дослідження береться кров з вени строго натщесерце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code