Грип: корисні поради цього року

Грип: корисні поради цього року

Віруси – шкідливі, але дивно прості організми. Більшість вірусів человеческогогриппа мають максимум 11 генів. Для порівняння, у людини більше 20000 генів. Саме ця простота вірусів, що дозволяє вірусам мутувати, і робить їх небезпечними для здоров’я людей, а особливо тих, хто страждає супутніми захворюваннями.

Що робить вірус настільки потенційно небезпечними, оскільки це їх недосконалий організм самовідтворення, що веде до мутацій або невеликим змінам їх генетичного коду. Хоча більшість мутацій ні на що не впливають, деякі ведуть до появи нових версій або штамів вірусу, які краще поширюються або вони викликають більш важкі форми хвороби. «Вірус H1N1 сильно відрізняється від вірусу звичайного сезонного грипу, зокрема ті його особливості, які зазвичай розпізнаються нашої захисної імунної системою», – говорить доктор Шуерманн (Scheuermann), експерт Національного інституту дослідження грипу, США. – У H1N1 не виявлено мутації, що ведуть до більш важкого перебігу хвороби, але вкрай важливо дотримуватися рекомендацій працівників охорони здоров’я щодо необхідності вакцинації, так як вакцина проти H1N1 поступово стає більш широко доступною”.

Практично усі новини, що стосуються смертей від вірусу H1N1 також повідомляють, що інфіковані мали “супутні захворювання”, що зіграли роль у важкому перебігу хвороби. Але що саме означає ця звична фраза, щодо вірусу H1N1, так званого вірусом «свинячого грипу»? Які супутні захворювання зустрічаються найчастіше? Астма, хронічні захворювання легенів, вагітність, діабет та інші хвороби та стани пригнічують імунітет, вважаються «супутніми захворюваннями», які можуть призводити до важкого перебігу грипу H1N1 і навіть летального результату. Доктор Кан (Kahn) вважає, що будь-який пацієнт з подібними станами повинен бути щеплений як від сезонного грипу, так і від вірусу H1N1. «Люди з іншими порушеннями здоров’я, такими як астма або рак просто більш уразливі, – говорить він. – Чому іншому здорові люди хворіють важкою формою грипу, до цих пір не ясно, але можливо вони мають генетичну схильність до цього вірусу», – додає він.

Доктор Дуг Харді (Doug Hardy), фахівець з інфекційних хвороб Південно-західного медичного центру штату Юта, США, вважає, що, хоча вакцинація є одним з 10 найбільших досягнень американського народу за останнє сторіччя, тільки дитячі вакцини використовуються досить широко. «Люди повинні бути більш обізнані про користь вакцинації дорослих», – говорить він. За його словами, кількість дорослих вакцинованих так мало, тому що багато хто помилково вважають, що вакцини, які вони отримали в дитинстві будуть захищати їх протягом всього життя. Доктор Харді рекомендує обговорювати графік вакцинації з лікуючим лікарем і визначати, чи потрібно чи ні щепитися від таких хвороб і збудників, як грип, пневмокок, гепатит А/B, кір, краснуха, паротит (комбінована вакцина ММR); правець, дифтерія, кашлюк, вірус папилломовируса людини (ВПЛ), вітрянка, менінгококова інфекція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code