Гроші роблять людину розумнішою

Гроші роблять людину розумнішою

Американські експерти з Гарвардського університету прийшли до висновку, що рівень доходу безпосередньо впливає на кмітливість. Чим більше грошей заробляє людина, тим вище його розумові здібності.
Те, що бідняки не можуть похвалитися таким же високим інтелектом, як забезпечені люди, давно всім відомий факт. На цьому грунті між вченими і політиками вже котре століття поспіль ведеться нескінченний спір.
Так, соціал-демократ впевнені, що причина цього феномену – в бідності, з-за якої у людей немає можливості отримати гарну освіту. На думку соціал-дарвіністів, все йде з точністю до навпаки: бідність є не причиною, а наслідком. Людина, що має низький інтелект, неконкурентоспроможний і тому бідніє.
Вчені вирішили серйозно взятися за вирішення цієї проблеми. Вони припустили, що проблеми з фінансами просто не дають біднякові сконцентруватися на мисленні. Людина, якій цілодобово доводиться думати, де дістати грошей, не може добре вирішувати задачі на інтелект.
Перш, ніж прийти до такого висновку, психологи провели експеримент, в якому взяли участь дві групи людей. У них увійшли 100 багатих і бідних американців, а також 460 індійських фермерів. Усім цим людям в ході експерименту треба було пройти тест Равена – він складається з завдань на логічне мислення, які успішно застосовуються для визначення IQ.
Перш, ніж приступити до тесту, американці повинні були розповісти психологам про проблеми, що стосуються фінансових витрат – наприклад, ремонт машини. Як виявилося, після розмови про незначні поломки автомобіля бідні люди вирішували завдання набагато успішніше, ніж після розмови про досить дорогому ремонту. А ось багаті американці однаково успішно проходили тест в обох випадках.
Потім учені досліджували індійських фермерів, які займалися вирощуванням цукрового очерету. Протягом року їх прибутки істотно коливаються: до того часу, коли приходить момент збору врожаю, більша частина індійців влазить у борги за нестачі грошей. Їх ситуація поліпшується, коли весь урожай зібраний і нарешті продан.
Вчені простежили, що фермери виконують тести по-різному, в залежності від пори року. Напередодні збору врожаю вони вирішують завдання набагато гірше, ніж після нього. Психологи стверджують, що в таких перегонах кмітливості індійських фермерів винна насамперед зосередженість на проблеми з фінансами. Погане харчування, стрес і надмірний фізична праця відходять на другий план.
Експерти допускають, що схожа ситуація відбувається і з іншими бідняками. А тому, на думку вчених, безробітному не слід проходити співбесіду, поки його положення буде залишатися особливо критичним – в такому випадку він ризикує показати найгірші результати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code