Гряде революція в медицині – створено ліки від ГРВІ

Гряде революція в медицині – створено ліки від ГРВІ

Протягом останніх років 60-70 після відкриття антибіотиків хворі бактеріальними інфекціями верхніх дихальних шляхів знаходилися в більш вигідному становищі, ніж їх товариші по нещастю, у яких застуда була викликана вірусами. З бактеріями можна досить успішно боротися за допомогою антибіотиків, в той час як вони безсилі проти вірусів. І таким хворим залишалося тільки рясне пиття і симптоматичне лікування, яке усуває лише на час головний біль, ломоту в суглобах і м’язах. А головним чином таким пацієнтам доводилося сподіватися на захисні сили організму. Але британські вчені стверджують, що їм вдалося здійснити прорив – вже кілька років тому на прилавках аптек можуть з’явитися препарати, які будуть знищувати вірусну інфекцію також ефективно, як це роблять антибіотики з бактеріями.

Фахівці з медичного дослідницького центру при Кембриджському університеті (Medical Research Council lab at Cambridge University) повідомляють про важливе відкриття, яке може зробити революцію в медицині.

Вони експериментально спростували існуючу на протязі довгого часу думка, що антитіла крові та тканин «зустрічають» віруси, які атакували організм, лише на поверхні клітин і намагаються перешкоджати проникненню агресорів всередину, де віруси починають розмножуватися.

Згідно з твердженнями вчених з Кембриджу, вони встановили, що антитіла, також як і віруси, здатні проникати всередину клітин. Тут вони продовжують захищати клітини організму від чужинців, пускаючи в хід нову зброю – особливий білок TRIM21, який ефективно блокує руйнівну діяльність вірусів. Експресія білка TRIM21 відбувається дуже швидко – до того як віруси завдадуть шкоди клітці.

Дослідники створили прототип ліки, яке різко збільшує рівні TRIM21 в організмі. В лабораторних дослідах з допомогою нового препарату їм вдалося швидко нейтралізувати кілька видів вірусів, схожих з тими, які викликають простудні захворювання, а також норовирусов, викликають серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Протягом найближчих двох-трьох років планується проведення клінічних випробувань, а потім, можливо, препарати проти вірусів з’являться і в аптеках.

«Раніше лікаря практично нічого було запропонувати пацієнтам з вірусними захворюваннями, але вже незабаром в арсеналі терапевтів з’явиться потужна зброя проти цих вірусів, які щорічно вражають десятки і сотні мільйонів жителів планети», – дивиться в майбутнє з оптимізмом професор Лео Джеймс, керівник дослідницької групи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code