Харчові добавки з присмаком диму можуть бути токсичними

Харчові добавки з присмаком диму можуть бути токсичними

Смакові добавки, які використовуються для додання запаху диму м’яса, риби і сиру можуть бути токсичними для людини. Про це попереджає Європейська комісія з безпеки продуктів харчування. Представники Єврокомісії вважають за потрібне більш детально досліджувати вплив цих добавок на організм людини.

Європейська комісія з безпеки харчових продуктів повідомила, що харчова добавка, відома як АМ01, при вживанні у великих кількостях може бути токсичним для людини. Дослідники вивчили 11 різних ароматизаторів зі смаком диму, застосовуваних з м’ясом, рибою, сиром, крупами і спеціями. Велика частина з цих смакових добавок виявилися безпечними. Проте випробування на тваринах показали, що добавка АМ01 робить вплив на склад крові. Молоді тварини, яким давали АМ01, набирали вагу повільніше за своїх однолітків, які не отримували цієї добавки.

Представник Європейської комісії з безпеки харчових продуктів (EFSA) зазначив, що якщо результати, отримані на тваринах, поширюються також і на людей, тоді доза щоденного споживання АМ01, що викликає захворювання, в двадцять разів перевищувати денну норму. Єврокомісія вважає за потрібне більш детально вивчити це речовина.

Клаус-Дітер Жані (Klaus-Dieter Jany), голова експертної ради EFSA за ароматизаторів, сказав: «Висновки групи експертів грунтуються на обмеженій кількості інформації. Експертна рада висловила стурбованість впливом на здоров’я людини деяких добавок, середньодобовий рівень споживання якого виявився близький до небезпечного рівня. Не факт, що людям, які вживали ці добавки, дійсно загрожує небезпека, так як ми схильні перестраховуватися і переоцінювати кількість споживаних харчових добавок».

Представник Агентства з стандартами якості харчових продуктів Великобританії заявив: «Віддушки з ароматом диму не несуть шкоди для здоров’я. Більшість людей вживає їх набагато менше, ніж наказують стандарти EFSA. Жорсткість правил безпеки при вживанні цих добавок – не більше ніж запобіжний захід. Тому ми не турбуємося з приводу ризику для здоров’я, що можуть нести в собі ці добавки, проте ми обов’язково запитаємо у Єврокомісії список продуктів, що містять шкідливі добавки, і уточнимо дозволені концентрації ароматизаторів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code