Холод є причиною простудних захворювань

Холод є причиною простудних захворювань

Скільки років нам твердили: від холоду застуда і грип не залежать. Всьому виною інфекції. І ось тепер вчені стверджують зворотне.

Раніше лікарі говорили: так, взимку частота захворювань на грип та застуди дійсно зростає. Але виною — далеко не холодна погода. Справа в тому, що взимку і восени ми більше користуємося громадським транспортом і проводимо більшу частину дня в закритих приміщеннях. А де багато народу і погана вентиляція, там і розгул для різних інфекцій. Тому нам радили частіше гуляти і більше провітрювати.

Однак дослідження співробітників Гарвардського університету (США) показало зворотне. За словами вчених, холод надає пряме вплив на поширення застуди і грипу. Як саме? Вірус, який є причиною захворювання, набагато краще виживає в сухому холодному повітрі, ніж у вологому і теплому, пояснюють лікарі.

Втім, теорія «провітрювання» і раніше викликала сумніви в наукових колах. Адже у великих містах громадські місця забиті під зав’язку круглий рік, а піки захворюваності все одно припадають на осінь і зиму.

Виникла друга теорія: ніби влітку і навесні наш організм захищений від грипу завдяки вітаміну D, вироблення якого забезпечує сонячне світло. А оскільки взимку і восени сонця нам не вистачає, вірусу легше пробити наш імунітет — звідси і спалахи грипу і простуд.

Але й на цю версію знайшлося своє спростування. Наприклад, в країнах, де сонце світить практично круглий рік, епідемії грипу все одно припадають на певні сезони.

— Це питання — чому люди частіше хворіють на грип взимку і восени — залишається для медицини невирішеним вже багато-багато років, — каже епідеміолог Гарвардського університету Марк Ліпшиця. — Остаточної відповіді ми так і не знайшли, але, принаймні, трохи до нього наблизилися.

Отже, його колеги пояснюють сезонну активність вірусних інфекцій їх здатність виживати в більш вологому і теплому повітрі. Справа в тому, що грип передається нам через мікрокраплі слизу зараженої людини. Коли той чхає або кашляє, крапельки викидаються назовні, а потім потрапляють в наш організм. Але коли на вулиці стоїть холодна суха погода, висушується і наша слизова. Менше слизу — менше зарази в повітрі.

Крім того, на холоді віруси довше виживають на різних поверхнях, начебто дверних ручок і поручнів в метро. Схопившись за щось брудне, ми легко можемо перенести заразу на свою слизову, потерши очі або губи.

Загалом, боротися з грипом допоможуть не провітрювання, а, навпаки, задуха, уклали вчені. Якщо не хочете, щоб вірус поселився у вашому будинку або офісі, рідше впускати в приміщення холодне сухе повітря і користуйтеся зволожувачами.

Автор: Лев Пухких

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code