Хороший приклад заразливий

Хороший приклад заразливий

«Побачивши, як хтось інший робить добру справу, ви надихнути і відчуєте потребу в свою чергу зробити хороший вчинок», – запевняють автори нового дослідження, проведеного з залученням добровольців і показав, що і співчуття може виявитися заразливим.

Для проведення експерименту вчені залучили добровольців, які переглянули «нейтральний» документальний відеосюжет про природу або відеофрагмент шоу Опри Вінфрі, в якому учасники-музиканти дякували своїх наставників. Потім учасники експерименту написали есе про те, що вони бачили, отримали винагороду за витрачений час і на прохання організаторів вказали, хочуть вони взяти участь у наступному дослідженні. Учасники, які дивилися запис шоу Опри Вінфрі, частіше погоджувалися виступити добровольцями в подальшому дослідженні.

Позитивне, надихаюче відчуття, яке викликає позитивні емоції і змушує людей відчувати себе добре, може надихнути їх на допомогу іншим. Про це дослідники повідомили у своєму прес-релізі про експеримент від Асоціації психологічних наук.

В іншому експерименті учасники дивилися один з двох попередніх відеосюжетів або третій – фрагмент англійської комедії. Потім співробітниця, яка проводила експеримент, поскаржилася, що їй не вдається відкрити комп’ютерний файл, пов’язаний з дослідженням, і сказала добровольцям, що вони можуть бути вільні. Але на виході вона питала учасників, не погодяться вони заповнити досить нудну анкету для ще одного дослідження. Учасники експерименту, що дивилися відео з шоу Опри Вінфрі, витратили майже вдвічі більше часу на допомогу експериментатору, ніж ті, хто дивився інші відео.

Автори дослідження зробили висновок, що «через передається відчуття душевного підйому, навіть короткочасний вплив альтруїстичної поведінки інших людей мотивує людину, тим самим потенційно надаючи можливості для збільшення загального рівня позитивної поведінки в суспільстві».

Результати будуть опубліковані в наступному номері журналу Psychological Science.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code