Хропіння може спровокувати рак

Хропіння може спровокувати рак

Таке серйозне порушення сну, як апное, коли у людини на якийсь час припиняється дихання, може значно збільшити ризик розвитку ракових захворювань, попереджають експерти з університету Вісконсіна, США. Перш апное вже пов’язували гіпертонією і хворобами серця.

Згідно з результатами нового дослідження, люди, які страждають від раку, мають менше шансів вижити, якщо при цьому сильно хропуть ночами. Справа в тому, що зупинка дихання позбавляє організм і ракові пухлини кисню, що змушує пухлини шукати джерела живлення, ще більше збільшуючись в розмірах поширюючись. Вчені підрахували, що люди, дихання яких переривається мінімум 30 разів на годину під час сну, в п’ять разів частіше вмирають від раку, ніж ті, хто не страждає від апное.

В ході дослідження експерти аналізували дані на тему впливу апное на здоров’я людей, отримані за останні 22 роки. Після того, як були враховані такі фактори ризику, як вік, стать, індекс маси тіла і шкідливі звички, виявилося, що апное підвищує ризик смерті від раку. Чим сильніше людина хропе, і чим частіше переривається його дихання, тим вище ймовірність. Зокрема, апное легкого ступеня (5-15 епізодів припинення дихання в годину) збільшує ризик на 10%, апное середнього ступеня (15-30) – в два рази, а важка форма апное (більш 30 епізодів у годину) – майже в п’ять разів.

«Крім того, що апное доставляє незручність партнерам і членам сім’ї страждають на хропіння людей, це порушення є серйозною проблемою. Людина недосипає, чому відчуває себе сонним протягом дня, що підвищує ризик нещасного випадку. Апное може стати причиною розвитку середчно–судинних захворювань, інсультів, гіпертонії і передчасної смерті від них. Більш того, апное збільшує ризик померти від раку», – уклали автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code