Кальян набагато шкідливіше сигарет

Кальян набагато шкідливіше сигарет

Як показують результати тестів, у людей, які курять кальян, в крові підвищується рівень токсичного монооксиду вуглецю, більш відомого під назвою чадний газ.

Більш того, за один “сеанс” курець кальяну вдихає приблизно в чотири-п’ять разів більше чадного газу, ніж при викурюванні однієї сигарети. Високий вміст монооксиду вуглецю в організмі призводить до пошкодження клітин і може викликати втрату свідомості.

Кальян – це пристосування для куріння, в якому дим ароматизованого тютюну проходить через посудину з водою, молоком або вином і вдихається через довгу трубку.

“Небезпечний для здоров’я”

Виміряти точну кількість вдихуваного чадного газу складно, так як воно сильно залежить від манери куріння.

Однак вимірювання показали, що в повітрі, видихуваному людиною, яка не курить, міститься три мільйонних частки чадного газу (менше 1% крові не може переносити кисень), у періодично палить цей показник становить 10-20 часток (2-4%), а у завзятого курця – 30-40% (5-7%).

При цьому в повітрі, видихуваному курець кальяну, міститься 40-70% мільйонних часток чадного газу, а значить, 8-12% його крові не може виконувати свою основну функцію.

За словами голови Центру по контролю за споживанням тютюну Хіларі Уэринг, вона була вражена результатами дослідження.

“Ми просто роти пороззявляли, побачивши, наскільки це шкідливо – всі проведені тести до єдиного показують, що кальян небезпечний для здоров’я”, – сказала вона.

За один “сеанс” куріння кальяну – при викурюванні 10 мг ароматизованого тютюну за півгодини – курець отримує дозу чадного газу, порівнянну з викурювання щонайменше 4-5, а в гіршому випадку 400-500 сигарет.

Як заявив регіональний менеджер міністерства охорони здоров’я Підлогу Хупер, результати тестів звели шкоду від куріння кальяну в розряд “важливих проблем”.

За його словами, багато хто взагалі не вважають кальян курінням і вважають його більш безпечною альтернативою звичайним сигаретам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code