Кинути палити набагато важче, ніж впоратися з алкоголізмом

Кинути палити набагато важче, ніж впоратися з алкоголізмом

Будь-який курець знає про те, що його звичка є згубною, і, без сумніву, кожен любитель ароматного, але такого небезпечного для здоров’я диму хотів би розлучитися з сигаретами назавжди. Однак справа це дуже нелегка – нікотинова залежність вважається схожа на наркотичну, деякі медики вважають, що кинути палити набагато важче, ніж впоратися з алкоголізмом. Британські вчені від абстрактних тверджень вирішили перейти до справи і максимально точно з’ясувати, скільки часу і спроб необхідно середньостатистичному курцеві на розставання з тютюном.

Навіть страх, який є одним з найпотужніших стимулів людської психіки, опинився у випадку з курінням малоефективним засобом. Саме страхом перед можливими наслідками куріння пояснюється бажання більшості курців розлучитися з шкідливою звичкою, однак, що утворилася залежність часто виявляється сильніше.

Вчені з університету англійського міста Ланкастер (Lancaster University) вивчали поведінку 3 000 чоловік, серед яких були як курці, так і ті, хто зміг розлучитися з сигаретою (люди, які взагалі ніколи в житті не курили, в досвіді не брали участь).

Головним мотивом до припинення куріння у переважній більшості випадків страх перед захворюваннями, які викликаються курінням. Серед інших причин найчастіше називалися: прагнення сподобатися протилежній статі, бажання позбутися від неприємного запаху з рота і осуд оточуючих на роботі і вдома.

В середньому, як з’ясували автори дослідження, у тих, хто зміг кинути палити, розставання з сигаретою займало не менше 5 років і відбувалося лише після 7-ї спроби.

Перший тиждень без сигарети всі учасники назвали «найстрашнішим кошмаром у своєму житті» – за твердженням колишніх курців, стрес першого тижня утримання був набагато сильніше, ніж у тиждень, який передував одруженню, або в період розлучення.

Крім того, майже половина тих, що кинули палити зазначила набір ваги після розставання з сигаретами, а 20% повідомили про те, що дуже сильно одужали, перейшовши у статус некурців.

Статті по темі:

Подолання нікотинової залежності

5 порад, які допоможуть відмовитися від тютюну

Як кинути палити і не поправитися?

Зміна раціону допоможе кинути палити

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code