Кинути пити ніколи не пізно!

Кинути пити ніколи не пізно!

Навіть у випадках важких форм захворювань печінки, пов’язаних з вживанням алкоголю, відмова від шкідливої прихильності може врятувати життя людині. Кинути пити не пізно ніколи, вважають вчені з Британії. Однак, зауважують вони, близько чверті людей з цирозом печінки, спричиненим зловживанням спиртним, помирають раніше, чого у них з’являється можливість кинути пити. Цироз печінки, пов’язаний з алкоголем, розвивається непомітно, і часто перше його прояв – внутрішня кровотеча або розлиття жовчі – буває фатальним.

В ході дослідження під керівництвом доктора Ніка Шерона (Nick Sheron) з університету Саусрэмптона, Великобританія, було виявлено, що утримання від алкоголю є ключовим фактором в довгостроковому прогнозі, навіть у разі досить серйозного захворювання на цироз печінки. Метою дослідження було визначення впливу ступеня тяжкості захворювання на виживаність пацієнтів з алкогольною залежністю. Вчені оцінили результати біопсії печінки 100 пацієнтів за спеціальною шкалою, а також вивчили медичні дані про пацієнтів, включаючи наявність алкогольної залежності. Виявилося, що основним чинником, що впливає на виживання при цирозі печінки, викликане зловживанням алкоголю, було те, кинув пацієнт пити чи ні.

Доктор Шерон виявив, що тяжкість захворювання була менш значним фактором, що впливає на виживання хворих, ніж прихильність або утримання від алкоголю. Якщо людина не пив протягом першого місяця після постановки діагнозу, шанси семирічної виживаності у нього були 72%, в той час як у хворих, що продовжують пити – лише 44%.

«Наші висновки показують, наскільки важливо кинути пити у разі захворювання на цироз печінки, викликаних алкогольною залежністю. Однак, на жаль, на даний момент служб допомоги таким хворим в країні практично немає», – уклав доктор Шерон. Щоб знизити кількість смертей від захворювань печінки, слід підтримувати пацієнтів і допомагати їм кинути пити, а також вести просвітницьку роботу в суспільстві з приводу захворювань, пов’язаних зі зловживанням алкоголем, вважає він.

Дослідження «Алкоголь, цироз і смертність» було надруковане в останньому випуску журналу Addiction.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code