Клітини дихальної системи активують вітамін D і підвищують імунну відповідь

Клітини дихальної системи активують вітамін D і підвищують імунну відповідь

Вітамін D необхідний для підтримки здоров’я, однак для виконання своїх функцій він повинен бути активований. До теперішнього часу вважалося, що ця активація відбувається перш за все в нирках, проте нові дослідження, проведені в Університеті Айови, показали, що фаза активації може також мати місце в клітинах дихальної системи

У дослідженнях також показано зв’язок локальної продукції вітаміну D в клітинах дихальної системи з активацією 2 генів, які допомагають боротися з інфекціями. На додаток до впливу на всмоктування кальцію і підтримання структури кісток визнана позитивна роль вітаміну D у функціонуванні імунної системи. Недостатність вітаміну D пов’язана зі зростанням ризику появи деяких інфекцій, аутоімунних захворювань (таких як розсіяний склероз, цукровий діабет першого типу), а також деяких видів раку. Відомо, що активна форма вітаміну D впливає на експресію понад 200 генів.

Перший етап активації вітаміну D відбувається в печінці, де він ферментативно перетворюється в депоновану форму. Другий етап у типових випадках відбувається в нирках. Однак в останні роки встановлено, що подібне перетворення може відбуватися також у шкірі, кишечнику, молочних залозах і простаті.

Один з генів, що активуються вітаміном D в клітинах дихальної системи, кодує білок під назвою катгелицидин, що вбиває бактерії. Інший ген, під назвою CD14, кодує білок, що допомагає розпізнати різні види патогенів.

Вітамін D, метаболизируемый в нирках, потрапляє в кровотік, а метаболизируемый в інших органах залишається у них же і захищає їх від інфекцій. Це видно на прикладі епітеліальних клітин трахеї і головних бронхів. Також показано, що у разі інфікування дихальних шляхів вірусами епітеліальні клітини синтезують більше ферментів активації вітаміну D.

Вітамін D не тільки сприяє синтезу протеїнів, які убивати бактерій, але і сам по собі здатний пригнічувати запальний процес. Це надає позитивний вплив в разі загрози розвитку сепсису і аутоімунних захворювань.

Американська академія педіатрії нещодавно рекомендувала збільшити добову дозу вітаміну D для дітей до 400 МО. Оптимальна добова доза для дорослих все ще вивчається, однак імовірно може становити від 800 до 100 МО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code