Клітини пухлини під захистом організму

Клітини пухлини під захистом організму

Глиобластома є однією з найбільш розповсюджених і в той же час найбільш агресивних пухлин головного мозку, що приводить майже до 100%-го швидкого летального результату. Пухлина складається з різних підтипів слабодифференцированных клітин і їх попередників, ускладнюючи підбір належної терапії.

Для боротьби з малодифференцированными клітинами пухлини вчені намагалися застосувати методику апоптозу. Однак виникали побоювання у зв’язку з тим, що ініційований апоптоз у свою чергу міг призводити до більш швидкого прогресування пухлинного процесу.

Апоптоз, або запрограмована клітинна смерть, − нормальний процес в організмі. Він відіграє важливу роль як при розвитку організму, так і в зрілому віці. Зокрема, сигнальні молекули CD95L і CD95 відіграють важливу роль у знищенні уражених або аномальних клітин. Одного разу активировавшись, CD95 запускає послідовність різних молекулярних сигналів, що призводять до руйнування змінених клітин.

Глиобластома зростає подібно коралів і формує численні відгалуження у здоровій тканині мозку. У зв’язку з цим нейрохірургам дуже важко провести повне видалення пухлини, оскільки ризик ураження при цьому незміненій мозкової тканини дуже високий. Більш того, глиобластома стійка до супутньої терапії, яка в інших пухлинних тканинах напевно викликає апоптоз.

Вчені з Гейдельберзького університету (Німеччина) показали, що CD95 і CD95L активні в пухлинних клітинах. Однак, незважаючи на це, клітини пухлини не гинуть. Замість цього, молекулярні сигнали спонукають онкоциты мігрувати в навколишні здорові тканини. Таким чином, як це ні парадоксально, активація апоптозу в клітинах гліобластоми не призводить до вилікування, а до подальшого поширення пухлини.

В експериментах на лабораторних мишах вдалося виявити зниження пухлинної проліферації при блокуванні молекул CD95L з допомогою відповідних антитіл, таким чином, перериваючи ланцюг апоптозу. Такий підхід може стати основою для подальшої розробки адекватної терапії гліобластоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code