Кнопки ліфтів – ось одне з найбрудніших осередків бактерій.

Кнопки ліфтів – ось одне з найбрудніших осередків бактерій.

Як відомо, головні «вбивці» наших сучасників – це серцево-судинні захворювання та онкологічні недуги. А, між тим, у багатьох країнах на третьому місці знаходяться інфекційні хвороби, які, незважаючи на всі успіхи медицини, успішно забирають життя величезної кількості людей. Американські дослідники, «мисливці за мікробами» спробували з’ясувати, де найбільше сконцентрована невидима небезпека. На власний подив, вони виявили, що сидіння унітазів в громадських туалетах аж ніяк не лідирують в цьому антирейтингу: найбільше небезпечних мікроорганізмів знаходиться там, до чого більшість з нас не може не торкатися, причому щодня – на кнопках ліфтів.

Взагалі-то, громадські туалети, як символ чогось немислимо брудного і загрожує букетом всіляких хвороб, скоро можуть взагалі «випасти» з рейтингу найбільш насичених небезпечними мікроорганізмами місць. Кнопки ліфтів – ось одне з найбрудніших осередків бактерій. Коли дослідники з європейської лабораторії Microban Europe за замовленням вчених університету арізони (University of Arizona) перевірили їх на наявність мікробів, виявилося, що маленьких, невидимих, але вкрай небезпечних «гадів» там в 35 разів більше, ніж на сидінні унітазу в громадському туалеті.

Кнопки ліфтів, без яких у наш час можуть обходитися лише сільські жителі та мешканці пріснопам’ятних п’ятиповерхових «хрущовок», представляли особливу небезпеку, тому що на них набагато частіше, ніж на інших обстежених предметах (комп’ютерна клавіатура, дверні ручки і так далі) виявлялися хвороботворні штами кишкової палички.

Невидимі неозброєним оком маленькі лиходії-мікроби добре себе почувають в найнесподіваніших місцях. Раніше подібне, але більш масштабне дослідження проводили британські вчені, які назвали улюблені місця, де поселяються мікроби. Це: журнали в поліклініках, перукарень і тому подібних місцях; комп’ютерні клавіатури, особливо в офісах; спортивні зали та спортивне обладнання та візки в супермаркетах. А на поверхні мобільних телефонів мешкає в 18 разів більше бактерій, ніж на рукоятках бачків громадських туалетів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code