Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

Отже, хто ж такий самурай? Якщо ти не знавець японської історії, то напевно в першу чергу подумаєш про бездоганно підготовленому воїна.

Насправді самураями називалися знатні персони – феодали і дворяни, а воїнів називали «бусі». Хоча ці два слова схожі за значенням, їх не можна назвати синонімами. Однак у сучасному світі термін «самурай» широко використовується в значенні «воїн», тому ми будемо використовувати саме це слово.

Самураї були елітою японської армії. Знаючи про їх непорочне майстерності, мало хто наважувався кинути їм виклик. Завдання самурая полягала в тому, щоб захищати сюзерена до самої його смерті. Воїн не вступав першим в сутичку, але завжди виходив з будь-якого бою переможцем. У разі смерті пана він ставав вільним. Самурай міг залишатися роніном – воїном без господаря. Але багато хто не хотіли перебувати в такому статусі, адже не уявляли життя без служіння гідної ідеї. Тому відразу ж влаштовувалися на службу до іншого сюзерену. А ті, хто не хотів продовжувати військову справу, присвячували себе духовному розвитку.

У самураїв був свій кодекс честі – бусидо, що визначав правила поведінки як на полі бою, так і у всіх інших сферах життя. Він відомий донині, щоправда, вже в дещо зміненому вигляді. Цей етичний кодекс містить тези, що заохочують в людині найкращі якості: честь, гідність, мудрість, дружелюбність та інші. Вони стануть твоїм секретною «зброєю» і допоможуть завжди виходити переможцем з будь-яких життєвих ситуацій, стаючи покращеною версією себе. Коротко розповімо тобі, яким же повинен бути сучасний самурай.

Духовним

kodeks samuraya yak zastosovuvati pravila blagorodnih vo n v v zhitt 1 - Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

Важливо розуміти, що все відбувається не випадково, а відповідно якимсь Вищим законам, що не підвладні людині. Варто жити в гармонії з ними, з собою і світом. Ніколи не припиняти духовний розвиток і завжди поступати правильно. Причому мова йде не про якусь конкретну релігію, а швидше про певному погляді на життя, більш осмисленому і серйозне.

Твердим

Не можна терпіти тих, хто перейшов межі, веде себе негідно по відношенню до тебе або оточуючим. Така поведінка ні в якому разі не можна заохочувати, кривдників варто відразу поставити на місце – твердо, різко, але не опускаючись до їх рівня.

Урівноваженим

Ніколи не можна втрачати самовладання. Всі думки, слова і вчинки слід тримати під контролем. Уникати поспіху, не витрачати час на безглузді, негідні речі. Більш зріло і мудро дивитися на все, що відбувається, не допускаючи суєти і нервозності.

Смиренним

Справжній самурай вміє визнавати свої помилки і вчитися на них. Він ніколи не поставить себе вище не тільки іншої людини, але і будь-якої живої істоти і навіть сил природи. Смирення дійсно допомагає досягати намічених цілей, адже чистий, не затуманений гординею розум, більш зосереджений на результаті.

Чемним

kodeks samuraya yak zastosovuvati pravila blagorodnih vo n v v zhitt 2 - Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

Самураї ніколи не допускали зневажливого ставлення до старших, до однолітків ставилися так, будь відносини хотіли до себе, а молодшим завжди намагалися стати вірними друзями і наставниками. Такої поведінки вкрай важливо дотримуватися в сучасному світі, де так часом не вистачає взаємоповаги і звичайної людяності.

Дружелюбним

До всіх людей, що не завдавали тобі шкоди, за замовчуванням ставиться доброзичливо. Це допоможе досягти такого ж ставлення у відповідь. З доброзичливою людиною хочеться спілкуватися, до нього прислухаються, довіряють.

Вірним ідеалам

У справжнього самурая обов’язково є приклад для наслідування, якийсь ідеальний образ, якому він залишався вірним у будь-якій ситуації. Адже він знає: щоб стати кращим у чомусь, потрібно переймати досвід тих, хто вже досяг певних висот.

Ініціативним

Справжній воїн ніколи не втрачає ініціативу над тим, що відбувається. Він не відпустить ситуацію на самоплив, а буде намагатися вплинути на неї всіма силами. Однак це не означає, що він самовпевнений, просто не дозволяє нікому керувати своїм життям.

Пильним

kodeks samuraya yak zastosovuvati pravila blagorodnih vo n v v zhitt 3 - Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

У будь-якій ситуації не можна втрачати пильність. Завжди оцінюй ситуацію, думай, ніж вона може обернутися в наступний момент. Аналізуй події, поведінку інших людей, намагайся продумувати свої дії наперед.

Гнучким

Потрібно вміти тонко відчувати ситуацію і адаптуватися до неї, ведучи себе відповідно. Бути чесним там, де це доречно, і прикинутися, якщо це потрібно. Для цього важливо навчиться контролювати свою мову тіла, слова і вчинки.

Обережним

Обережна людина не викладає відразу всі козирі і не розповідає про плани, поки не буде впевнений у результаті. Також він зберігає холоднокровність, не показуючи своїх справжніх почуттів і намірів кому попало. Це не означає, що треба всіх у всьому підозрювати. Але обережність і завбачливість ніколи не зашкодять. Тому будь уважний до оточення, бережи як цінні речі, так і секрети, не дозволяй собі бовкнути зайвого при тому, кому не довіряєш на всі сто, і т. д.

Принциповим

Наявність власної точки зору – обов’язкова якість самурая. Не варто прогинатися під когось-то підлаштовуватися під думку інших, якщо воно йде врозріз з твоєю філософією. Висловлювати свою позицію і відстоювати принципи потрібно не грубо і поважно, але твердо і впевнено.

Товариським

kodeks samuraya yak zastosovuvati pravila blagorodnih vo n v v zhitt 4 - Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

Сучасному воїну доводиться вести бої на словах замість мечів. А це означає – він повинен досконало освоїти майстерність бесіди: мати грамотну, добре поставлену мова, шукати правильні вирази, розповідати цікаво. Тільки так можна утримати увагу слухачів. Важливим буде і вміння вислухати співрозмовника, показати йому щиру зацікавленість.

Розумним

Сила самурая не тільки в його меч, але і в розумі. Важливо навчитися аргументувати свою позицію, чітко вибудовувати аргументи, щоб до них прислухалися. Але також варто завжди вислуховувати чужу думку і, якщо воно виявиться вірним, не заперечувати. Воїну не можна кидатися висловлюваннями, що не мають під собою реальних підстав, тому уникай навіть найменшої брехні.

Тактовним

Самурай ніколи не буде влаштовувати конфлікти без вагомої причини. Він до останнього зберігає люб’язне ставлення і намагається діяти тактовно. Адже прямолінійність гарна не завжди, в деяких випадках простіше домовитися, ніж йти напролом. У кожній ситуації важливо знаходити правильне рішення. Якщо вона вимагає твердості, то вирішувати питання слід серйозно, не проявляти зайву м’якість. Але в деяких ситуаціях потрібно діяти гнучко чи м’яко. Важливо вміти бачити, де потрібен «батіг», а де «пряник».

Мудрим

kodeks samuraya yak zastosovuvati pravila blagorodnih vo n v v zhitt 5 - Кодекс самурая: як застосовувати правила благородних воїнів в житті

З безлічі неправильних варіантів самурай завжди знаходить вірний, тому він легко вирішує навіть найскладніші життєві завдання. Просто так цього не навчишся, мудрість приходить з досвідом. Її також черпають з книжок, бесід з розумними людьми, хорошого кіно та інших джерел. Просто ніколи не припиняй вчитися, і ти обов’язково прийдеш до справжньої мудрості.

Якщо ти будеш слідувати цим правилам, то не просто станеш мудрішим і впевненіше в собі. З твого життя поступово піде все непотрібне і негідне, залишивши тільки хороше. Вона буде сповнена вірних друзів, цікавих подій, маленьких і великих перемог. І, що найголовніше – сенсу.

Напиши, чи сподобалися тобі принципи справжніх самураїв? Які ще поради для здобуття внутрішньої сили ти б міг дати?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code