Кохання з першого погляду існує!

Кохання з першого погляду існує!

Вчені генетики з США та Австралії відповіли на питання, яке хвилює людство споконвіку: чи існує кохання з першого погляду? Згідно дослідженню, опублікованому у квітневому випуску журналу GENETICS, дослідники з’ясували, що на генетичному рівні деякі особини чоловічої і жіночої статі більш сумісні, ніж інші, і що ця сумісність відіграє важливу роль при виборі партнера і майбутньому репродуктивній поведінці.

Команда вчених з Корнельського університету вивчала поведінку мушок дрозофіл, і виявила, що перед спарюванням, самки мушки відчували так звану «генетичну мотивацію», з-за чого вони віддавали перевагу одних самців іншим. «Наша дослідницька група пролила світло на складні біохімічні процеси, залучені на вибір партнера і розмноження», – вважає професор Маріанна Вулфнер (Mariana Wolfner). Вчені вважають, що ці знання допоможуть стримувати розмноження популяцій комах-шкідників, активуючи або деактивувавши гени, які відіграють роль у процесі вибору самкою самця.

У ході дослідження вчені схрещували самок дрозофіл різного виду з самцями їх виду, і самцями іншого виду. Вони позначали самців, з якими самки кожного виду воліли спаровуватися. Потім дослідники спостерігали за змінами в поведінці самок незабаром після схрещування. Вони також порівняли РНК самок, яких схрещували з самцями іншого виду. Виявилося, що, незважаючи на різницю у шлюбному поведінці і репродуктивних діях цих самок, між групами існували лише незначні, пов’язані з вибором партнера відмінності в експресії генів. Це означає, що генетичні особливості, які пов’язані з вибором самця і розмноженням, вже існували до того, як почалося схрещування.

«Схоже, що жінкам не все одно, яким буде їхній супутник. Однак вони навряд чи настільки добре контролюють вибір партнера, як їм хотілося б думати», – сказав Марк Джонстон (Mark Johnston), редактор журналу GENETICS, в якому опублікували результати роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code