Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

У кожної країни є своя історія і значущі події, багато з яких стали передумовами до формування багатовікових традицій. Нерідко і явища природи ставали точкою відліку і приводом для святкувань.

Наш чоловічий журнал men’s LIFE розповість про новорічних особливості в різних країнах, які напевно тебе здивують.

Новий рік в Китаї

Китайці святкують Новий рік у лютому. У Піднебесній це свято весни. Його наступ визначається за місячним фазах, а кожен рік присвячується певному знаку за китайським календарем. Наприклад, 2018 рік під заступництвом Жовтої Собаки.

На святі обов’язково повинен переважати червоний колір в одязі, прикрасах, в оформленні інтер’єрів та святкових столів. На вулицях під час Нового року завжди дуже весело і гамірно – запускаються салюти, вибухають петарди. Вважається, що шум відлякує поганих духів і приверне фортуну.

Готуючись до свята, китайці намагаються викинути з дому все зайве, щоб було більше місце для удачі і щастя. На сімейну вечерю збирається вся рідня, навіть якщо вони працюють в інших населених пунктах.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 1 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Японії

Японський Новий рік – мрія багатьох діточок з нашої країни, адже він триває майже місяць!

У цій країні настає свято за григоріанським календарем, і починається він з 25 грудня. Будинки прикрашаються гілками ялини, сливи, а також бамбуком, що є символом благополуччя і процвітання.

Напередодні Нового року японці відвідують храми, в яких моляться, просячи собі і близьким щасливого життя та міцного здоров’я.

На святковому столі у японців обов’язково повинні бути рисові коржі білого і рожевого кольору. Прийнято вважати, що ці кольори привертають удачу.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 2 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Таїланді

У Таїланді Новий рік наступає 13 квітня. Для місцевих жителів він означає зміну сезону і початок періоду тривалих дощів.

У переддень свята тайці пригощають буддійських ченців різними стравами, а статуї Будди миють водою з жасмином і пелюстками троянд.

Люди омивають не тільки статуї, але і один одного – вони обливають перехожих водою з тазиків, шлангів або ж іграшкових пістолетів. На тіло тайці наносять білий тальк або глину. Перераховані дії означають очищення від усього негативного і оновлення.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 3 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Бірмі (М’янмі)

У Бірмі (М’янмі) Новий рік приходить в квітні, але точну дату визначає влада. Свято у місцевих жителів називається «Тинджан».

У будинках і на вулицях завжди гамірно і весело, а перехожих окативают водою. Таким способом бірманці задобрюють богів дощу.

Молодь виявляє повагу до тих, хто старше їх, омиваючи їх голови шампунями на основі бобової кори.

Вважається удачею під Новий рік врятувати рибу з засихаючої води, відпустивши її велика водойма і сказавши: «Я тебе відпускаю один раз, щоб потім мене відпустили десять разів».

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 4 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Індії

У індусів Новий рік відзначається кілька разів протягом року. Основний свято (Гуді-падва) відзначають у березні. Але в інших населених пунктах Новий рік святкують згідно традицій місцевих народів.

Масовими гуляннями характеризується Холі – Бенгальська Новий рік. Це калейдоскоп яскравих фарб після закінчення зими. У перший день індуси спалюють опудало богині Холіки і ходять по гарячим вугіллям. Після цього ритуалу люди обливають один одного різнобарвною водою та обсипають барвниками.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 5 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Ефіопії

В Ефіопії Новий рік наступає 11 вересня. З цього дня припиняється дощовий сезон. Місцеві жителі запалюють високі і великі вогнища з ялини і евкаліптової деревини.

Поки вогнище палає, всі спостерігають, в яку сторону впаде його верхня частина – там і буде, на думку ефіопів, найбільший урожай.

На Новий рік люди одягаються в традиційні костюми, відвідують храми і ходять один до одного в гості. Дітки плетуть віночки з квітів і ходять по навколишніх будинків – хлопчики за символічні гроші малюють зображення, а дівчата співають.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 6 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Саудівській Аравії

В Саудівській Аравії, як і в інших мусульманських країнах, новий рік йде від Хіджри. Цей період відомий введенням мусульман з Мекки в Медину під заступництвом пророка Мухаммеда. Час настання свята кожен раз змінюється, так як дата щорічно зсувається на одинадцять днів.

У Саудівській Аравії й інших арабських державах ставляться до такої тенденції спокійно, та й багато Новий рік не святкують.

Новий рік в Ізраїлі

У євреїв Новий рік настає восени (у вересні або жовтні). У цей період прийнято бажати один одному бути згаданим у «Книзі життя». На святковому столі повинні бути яблука і бджолиний мед, щоб підсолодити прийдешній рік.

Коли проходить служба, завжди чується звук шофара. У нього сурмлять, закликаючи до покаяння. Євреї вважають, що на Новий рік Господь створив Адама і в цей же свято він потім вигнав його з Євою з раю.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 7 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Італії

Темпераментні італійці на Новий рік викидають з вікон непотрібні речі. Вважається, що чим більше викинеш мотлоху, тим щасливішою будеш у прийдешньому році.

Новий рік в Італії настає з 31 грудня на 1 січня. Місцеві жителі виходять на прикрашені гірляндами вулиці і починають веселитися. На головних площах проходять концерти, шоу та салюти.

У Римі є одна цікава традиція – в розпал свята стрибати в річку Тібр з мосту. У Венеції на головній площі в момент настання Нового року сотні закоханих пар починають цілуватися.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 8 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік в Греції

У греків зміна року відбувається 1 січня, в день вшанування пам’яті Святого Василя, який вважається покровителем бідних людей. Головна страва святкового столу – пиріг з горіхами і ягодами «Василопіта». Під час випічки всередину пирога кладеться монетка. Той, кому вона дістанеться, буде щасливим цілий рік.

Подарунки дітям приносить не Дід Мороз, а Святий Василь. Малюки залишають йому для подарунків туфельки або черевички поруч з каміном.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 9 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік у Шотландії

Шотландці святкують Новий рік (Самайн) з 31 жовтня на 1 листопада. Для них він знаменує завершення збору врожаю і настання наступного року. Також це День всіх святих, якому передував Хеллоуїн.

На Новий рік у Шотландії прийнято запалювати як можна більше вогнів і багать, через які стрибають люди і переводять худобу. Такий ритуал символізує очищення від усього кепського.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 10 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

Новий рік у Великобританії

Жителі Великобританії в області Пембрукшира святкують Новий рік 12 січня (за старим стилем). У цей період діти ходять по сусідах, співають старовинні пісні, і їм дають за це солодощі.

Традиційний Новий рік у країні настає за григоріанським календарем – з 31 грудня на 1 січня.

koli yak v dznachayut noviy r k u r znih kutochkah nasho planeti 11 - Коли і як відзначають Новий рік у різних куточках нашої планети

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code