Комарі вибирають свою жертву по запаху

Комарі вибирають свою жертву по запаху

Ймовірність того, що людина стане жертвою укусу комара, визначається генами, від яких залежить запах нашого тіла. Про це говорять дані попереднього дослідження.
Вчені вже давно шукали відповідь на запитання, що ж змушує комарів кусати деяких людей частіше, ніж інших. Недавнє дослідження показує, що жертви можуть залучати комарів своїм запахом.
Для встановлення зв’язку між генами і частотою укусу комарів фахівці з США та Великобританії провели експерименти за участю 18 пар ідентичних та 19 пар різнояйцевих близнюків.
В ході експерименту кожен близнюк поміщав свою руку в Y-образну трубку, через яку пропускався повітря з запахом того чи іншого учасника експерименту. Потім вчені випускали комарів, які виявляли різну ступінь інтересу до близнюкам.
У випадку з ідентичними близнюками, у яких збігається велика частина генів, вчені спостерігали рівномірний розподіл комарів з двох трубках. На різнояйцевих близнюків, у яких менше загальних генів, комарі реагували по-різному.
З цього вчені зробили висновок, що генетичний фактор може бути визначальним.
Тепер ці результати повинні перевірити на більш масштабному рівні, кажуть експерти. Ученим належить з’ясувати, які саме гени кодують запах тіла, залучає або відштовхуючий комарів.
За словами глави дослідження доктора Джеймса Логана з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, відкриття дозволить більш ефективно боротися з комарами.
За словами доктора Девіда Уітмана з Ліверпульської школи тропічної медицини, який не брав участь в дослідженні, відкриття його колег можна назвати інтригуючим і новаторським.
“Вперше продемонстровано генетичну основу. Однак комарів приваблює не тільки запах – впливають і такі фактори, як рівень вуглекислого газу”, – сказав він.
За його словами, більш великі дослідження допоможуть зрозуміти, наскільки корисним відкриття вчених опиниться за межами лабораторії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code