Комп’ютерні програми можуть допомогти кинути палити

Комп’ютерні програми можуть допомогти кинути палити

Вчені зі США з’ясували, що комп’ютерні та веб-орієнтовані програми можуть допомогти кинути палити. Такі програми – дешева альтернатива дорогим телефонних “гарячих ліній” і консультативних служб для курців, які намагаються «зав’язати». До такого висновку прийшли експерти в результаті дослідження, дані якого були опубліковані в травневому випуску журналу Archives of Internal Medicine.

Щоб розпрощатися зі шкідливою звичкою, багато курці звертаються за допомогою до комп’ютерних і веб-орієнтованим програмам, відмітними рисами яких є гнучкість, анонімність і можливість перекладу на багато мов, що дозволяє допомогти більшій кількості людей. «По мірі зростання вартості послуг охорони здоров’я, зростає потреба в пошуку менш дорогих, але при цьому ефективних програм. Наша мета-аналіз показав, що комп’ютерні та веб-орієнтовані програми – цілком гідна альтернатива», – розповідає співавтор дослідження Джоуел Московіц (Joel Moskowitz), директор Центру сім’ї та громадського здоров’я при Університеті Каліфорнії, Берклі.

Дослідники проаналізували дані 22 випробувань, в які були включені майже 30 000 учасників. Випробування були присвячені порівнянні інформації про курців, які скористалися комп’ютерними та веб-орієнтованими програмами, і про тих, хто боровся за звичкою самостійно. Відсоток курців, воздерживавшихся від куріння тютюну протягом року після участі в комп’ютерних і веб-орієнтованих програмах, склав 9,9%, що в 1,7 рази більше, ніж серед тих, хто кидав курити в поодинці.

«На сьогоднішній день фахівці нечасто рекомендують комп’ютерні та веб-орієнтовані програми, так як їх ефективність вважається недоведеною», – вказує в прес релізі глава дослідницької групи доктор Сенг-Квон Мунг (Seung-Kwon Myung), штатний співробітник Клініки по боротьбі з курінням при Національному центрі по боротьбі з раком в Південній Кореї. «Однак наші дані свідчать, що комп’ютерні та веб-орієнтовані програми є прийнятною альтернативою в лікуванні від тютюнової залежності. Такі програми можуть бути особливо корисними для тих людей, у яких немає страховки або для тих, хто не хоче афішувати свою боротьбу з курінням», – вважає доктор Мунг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code