Користь від занять спортом розрізняється за статевою ознакою

Користь від занять спортом розрізняється за статевою ознакою

Користь, яку людина отримує з занять спортом, може залежати від його статі і раси, вважають вчені. До таких висновків вони прийшли в результаті масштабного тривалого дослідження, розпочатого в 1980-х роках. Звіт про цю роботу надрукований в журналі Journal of Lipid Research.

Вчені проаналізували стан здоров’я більше 15 тисяч афро-американців і європейців, які взяли участь у тривалому дослідженні, присвяченому проблемам атеросклерозу. З’ясувалося, що у людей, які приділяли увагу фізичним навантаженням середньої важкості близько години на тиждень, або інтенсивним фізичним навантаженням пів години в тиждень, підвищувався рівень ліпопротеїну високої щільності (ЛВП). Під навантаженнями середньої тяжкості в рамках дослідження малися на увазі такі види діяльності, як прогулянки, боулінг, робота з тяжкістю. Під інтенсивними навантаженнями розумілися більш активні види спорту – баскетбол, піший туризм, сучасний танець.

Дослідницька команда, під керівництвом доктора Кері Монда (Keri Monda) з Університету Північної Кароліни, США, також з’ясувала, що збільшення навантажень призводить до значного зниження рівня шкідливих тригліцеридів, але тільки у європеоїдів. Також вчені виявили, що, хоча вправи покращували рівень шкідливого для артерій холестерину у жінок, у чоловіків ніяких змін відзначено не було. Підвищення навантажень знижувало загальний рівень холестерину, але тільки в афро-мериканок.

Такі варіації в реакції організму на фізичні навантаження є для вчених новиною. Фахівці не впевнені, але вважають, що за це відкриття відповідають гормональні відмінності між чоловіками і жінками, а також генетичні відмінності між расами. Також слід врахувати, що частково зібрана інформація ґрунтувалася на опитуваннях учасників, що, хоча і є прийнятним для таких досліджень, не гарантує стовідсоткової точності. Тим не менш, Монда і її колеги підкреслюють: це відкриття підтверджує інформацію про те, що фізичні навантаження благотворно впливають на рівень ЛВП і холестерину. «У підсумку, наші дані підтверджують важливість фізичної активності для здоров’я», – підсумовують автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code