Кожен десятий п’яний сідає за кермо

Кожен десятий п’яний сідає за кермо

Згідно дослідженню, проведеному вченими з США, один з десяти людей, які зловживають спиртними напоями, сідав за кермо автомобіля в останній раз, коли серйозно напивався. Половина з них поверталися додому з бару, ресторану або нічного клубу після вживання п’яти і більше порцій спиртного.

Вчені уперше спробували встановити ймовірність того, що хтось сяде за кермо автомобіля, сильно напившись. Фахівці з Центру з контролю і запобігання захворювань вважають, що необхідно приймати зусилля щодо недопущення обслуговування вже добряче випили клієнтів у таких закладах, як бари і ресторани. Дослідники зосередилися на 14 тисячах «п’яниць» – людей, які зізналися, що, як мінімум, раз на місяць випивають 5 і більше порцій алкоголю за один присід. Близько 12% з них розповіли, що сиділи за кермом автомобіля протягом двох годин після їх останньої серйозної п’янки. Більше половини самостійно добиралися на машині додому з бару, ресторану або іншого ліцензованого закладу. І половина з тих, хто пив в таких закладах, розповіли, що взяли 7 і більше доз спиртного. Чверть зізналася, що прийняли, як мінімум, 10 порцій алкоголю.

Деякі люди краще справляються з алкогольним сп’янінням, ніж всі інші, а прийом їжі може пом’якшити наслідки сп’яніння. Тим не менш, цілком очевидно, що 10 порцій спиртного – це багато, заявив Джеймс Фелл (James Fell) з Тихоокеанського інституту досліджень – національної дослідницької організації, діяльність якої присвячена алкогольної політики. Будь-яка людина серйозно сп’яніє після 10 порцій.

Зловживання алкоголем – основна причина понад 11 тисяч смертей в аваріях, пов’язаних із сп’янінням, щорічно. Практично в кожному штаті існують закони, що забороняють продаж випивки вже п’яним клієнтам. Але поліція не має в своєму розпорядженні засобами для спостереження за такими закладами та наглядом за тим, щоб клієнтам не наливали понад міру. Ці закони – одні з найбільш порушуваних у США. Більшість зусиль уряду сконцентровано на покарання водіїв, а не запобігання самої ситуації, коли п’яний чоловік сідає за кермо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code