Кращі поради від Миколи Амосова: 6 рекомендацій геніального хірурга

Кращі поради від Миколи Амосова: 6 рекомендацій геніального хірурга

Микола Амосов став відомим не тільки завдяки своїй успішній хірургічній практиці та інноваційних винаходів для серця. Лікар також здобув славу як автор книг про здоров’я, що допомогли тисячам людей.

Майбутній доктор ріс у бідності, мати-одиначка працювала акушеркою змогла прищепити синові любов до медицини. Закінчивши навчання в університеті, Микола відразу ж почав непросту практику в пересувному військовому госпіталі, так як почалася Друга світова війна. У цей період йому довелося навчитися мужності, відповідальності, а також відточити до досконалості майстерність хірурга. Пересуваючись по полях битв, разом з чотирма іншими медиками Амосов прооперував понад 40 000 поранених солдатів.

krasch poradi v d mikoli amosova 6 rekomendac y gen al nogo h rurga 1 - Кращі поради від Миколи Амосова: 6 рекомендацій геніального хірурга

Однак своєю головною метою він бачив допомогу дітям, які страждають вадами серця. У 50-х роках Микола почав проводити операції, одночасно з цим розробляв інноваційні медичні пристрої. У 60-х він винайшов апарат штучного кровообігу і штучні серцеві клапани.

У будь-якого медика, що кожен день бачить важкі хвороби і приймає страждання хворих близько до серця, бувають непрості періоди. В один з таких криз Амосов відволікся на написання книг. Щирість автора підкуповувала читачів, а мудрі поради робили книги справжніми бестселерами.

Микола Амосов написав більше десяти рукописів. На сторінках він описував свої роздуми, багатий досвід і рекомендації, що допомагають йому підтримувати здоров’я. Медик активно пропагував здоровий спосіб життя і розробив власну систему фізичних навантажень, якою із задоволенням ділився з читачами.

Ми вибрали декілька найбільш актуальних рекомендацій Миколая, що будуть корисні кожній людині, незалежно від його віку і стану організму.

1. Не потрібно сподіватися, що лікарі зроблять тебе здоровим

Завдання лікарів – рятувати життя і лікувати хвороби, а ось запобігати їх повинен сам чоловік. Микола казав, що здоров’я – це потужність органів, резерви якої потрібно поповнювати самостійно. В першу чергу за рахунок активного життя, хорошого харчування, спорту, сну, загартовування. Важливо стежити за своїм тиском, пульсом, іншими фізіологічними показниками – щоб ті були в нормі. Не боятися навантажень, спеки та холоду. Щоб не захворіти, Амосов рекомендував покладатися на біг і гантелі, а потім вже тільки на лікарів.

2. Більшість хвороб – від неправильного способу життя

Амосов казав: незважаючи на те, що інфекції та екологія, безсумнівно, впливають на здоров’я, більшість серйозних хвороб проявляються з-за того, що людина веде недостатньо здоровий спосіб життя і резерви його здоров’я не заповнюються. І був твердо впевнений, що практично кожен може уникнути більшої частини захворювань, якщо буде дотримуватися ЗСЖ.

3. Важливий режим обмежень і навантажень

Метод тренувань Амосова не був інноваційним, але він оптимально поєднав у ньому найефективніші прийоми. Намагався правильно харчуватися. Вживати якомога менше шкідливих жирів, зате з’їдати щодня мінімум 0,3 кг фруктів і овочів. Стежив за вагою, рекомендував розраховувати оптимальний для себе, віднімаючи від зростання 100.

Доктор радив людям всіх віків активно займатися фізкультурою. Хоча б 30 хвилин у день, але можна і 60. Якщо часу не вистачає, то це можна зробити і вдома під телевізор, пропонував хірург. І тисячі рухів з гантелями 5 кг цілком вистачить для того, щоб зміцнити м’язи. По можливості варто ходити пішки, мінімум кілометр в день, а в ідеалі ще виділяти час на біг підтюпцем.

І, нарешті, Микола Амосов регулярно нагадував про важливість психічного здоров’я. Кращим засобом від стресу він вважав спорт. Надлишок адреналіну негативно позначається на органах і судинах, тому важливо якомога швидше позбутися від нього, говорив медик. Зіткнувшись зі стресовою ситуацією, він намагався максимально розслабитися і зосередитися на повільному ритмічному диханні. І при першій можливості – зробити енергійну зарядку.

4. Найчастіше потрібна сила волі, а не таблетки

Вже під час своєї практики лікар зіткнувся з тим, що багато його колег вважають за краще виписувати ліки, які людина повинна буде приймати постійно, замість того, щоб направити того в бік ЗСЖ. Але дуже багатьох хвороб можна уникнути, просто займаючись спортом і правильно харчуючись. Амосов наполягав: більшості пацієнтів потрібна тільки сила волі, щоб змінити своє життя і завдяки цьому зміцнити здоров’я.

5. Важливо знайти правильного лікаря…

До вибору лікаря Микола радив підходити з усією відповідальністю. Важливо, щоб той не просто мав багаторічний стаж, але й актуальні знання, читав, розвивався, розбирався не тільки в медикаментах, але і те, як працює організм людини. Адже навіть у минулому столітті було чимало фахівців, що спираються на застарілі методи, сьогодні тим більше. Також не варто забувати, що дуже багато хвороби за типом застуди і самі проходять швидко. Імунній системі потрібен час, щоб впоратися з хворобою. Прискорити це можна, але серйозної необхідності в додатковому прийомі препаратів часто немає. Досить дотримуватися режиму сну і збалансовано харчуватися. Тому бажання медика без повної діагностики прописати купу ліків повинно насторожувати.

6. …і не звертатися до нього надто часто

Навіть до найкращого лікаря не варто бігти при найменшому нездужанні, вважав Амосов. Потрібно навчитися стежити за своїм організмом і допомагати йому впоратися з хворобою природними способами: відпочинком, хорошою їжею, помірною активністю і позитивними емоціями. Звичайно, важливо довіряти і рекомендацій лікаря, якщо впевнений в його компетентності. Але також необхідно прислухатися до себе.

Найважливішою умовою міцного здоров’я Микола Амосов називав силу характеру. Адже лише завдяки їй вдається завжди дотримуватися певні правила, не даючи собі поблажок, за які доведеться розплачуватися здоров’ям. Між ліками і тренуваннями лікар радив вибирати друге, тоді хвороби будуть не так страшні.

А наскільки здоровим ти можеш назвати свій спосіб життя?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code