Креатив в пошуку роботи

Креатив в пошуку роботи

Широко відомий той факт, що в екстремальних ситуаціях людина здатна виявити такі якості, про існування яких і не підозрював у «мирний» час. Проте лише одиниці з тих, хто втратив роботу в період економічної кризи, виявлені в собі креативність і сміливість застосували для придумування нетривіальних способів пошуку роботи.

В період безробіття незвичайні ідеї працевлаштування починають, що називається, витати в повітрі. Загальний сенс таких ідей старий як світ: опинитися в потрібному місці в потрібний час. Новизна полягає у використанні нестандартних каналів комунікації. В Америці такий підхід працює, а у нас?

В житті, як в кіно

Першопрохідці у справі нестандартного пошуку роботи, американці, взяли на озброєння саморекламу і старе добре активне просування.

Дійсно, чому б для продажу своїх навичок і вмінь на ринку праці не використовувати методи продажу, які працюють для продуктів і послуг? А давайте професійно працювати із запереченнями роботодавців — вони адже ті ж покупці!

Саме безробітні із США стали головними дійовими особами розтиражованою в Інтернеті інформації про нестандартні підходи до пошуку свого місця під сонцем електричним офісу:

– студент університету створює сайт, де розміщує інформацію про гарантоване винагороду у вигляді круїзу або 500 доларів кожному, хто підкаже йому вдалий варіант отримання роботи;

– колишній співробітник банку, перепробувавши всі стандартні способи заявити про себе потенційним роботодавцям, одягає «сендвіч» з написом: «Досвідчений випускник MIT шукає роботу» (Для довідки: Массачусетський технологічний інститут — мекка комп’ютерних технологій) і йде на Парк-Авеню роздавати свої візитки топ-менеджерам, які виходять з офісів під час ланчу.

Так само в ходу оренда розтяжок з витягами з резюме, розклеювання оголошень на гаражах топ-менеджерів (ось адже, дійсно, вони близькі до народу, якщо простий безробітний може підібратися до гаражу топа).

Російськомовний інтернет підтримав цю пінну хвилю нетрадиційного підходу до пошуку роботи, і ось уже замість круїзу з’являється поїздка в Єгипет, замість випускника MIT — випускник МДУ, Парк-Авеню перетворюється на Красну Пресню, а оголошення розклеюються на зупинках громадського транспорту…

Скромніше треба бути…

Що американцеві добре, то російській, як би це сказати, — не дуже.

HR-фахівці радять креативність поєднувати зі зваженим підходом — в усьому повинен бути здоровий глузд. Формат звернення до потенційним роботодавцям треба вибирати, виходячи з чіткого розуміння цільової аудиторії, при цьому творча складова не повинна переважувати інформаційну.

У вітчизняних реаліях швидше оцінять професіоналізм і прагматизм. Головне у нас — показати результати, а саме, скільки заробили або заощадили завдяки вашим зусиллям попередні роботодавці. Таким чином, можна зробити висновок, що грамотних юристів або бухгалтерів відірвуть з руками і ногами і без жодного креативу.

Творчий підхід до пошуку роботи доречний в основному для кандидатів на відповідні посади: продюсер, художник з реклами, арт-директор і т. д. Роботодавця в цьому випадку може залучити націленість на результат, вміння придумати нестандартні рішення. Крім того, оригінальний підхід до пошуку роботи — це спосіб вдало розкрити свої професійні якості як творчого працівника, що навряд чи можливо на співбесіді.

Фахівці з підбору персоналу радять — для того, щоб виділитися із загальної маси, потрібно сконцентрувати зусилля на:

– створення першокласного резюме;

– пошуку та підтримці відносин з тими людьми, які можуть надати допомогу у працевлаштуванні — нетворкінг;

– вдосконалення навичок проходження співбесіди.

Саме екстремальне, що можна зробити — зробити перший крок до того, як роботодавець опублікує вакансію.

Розставити мережі

Існує не один спосіб пошуку роботи, але останнім часом багато кандидати звертаються до такого способу, як вихід безпосередньо на HR-менеджерів та інших співробітників компаній через соціальні мережі.

Інтернет приваблює великим охопленням аудиторії: соціальні мережі, блоги, професійні форуми і співтовариства — для багатьох це може стати новим варіантом пошуку роботи. Який, однак, стрімко перестає бути оригінальним. Ся методу вже випробувана тими, хто шукає працівників.

На замітку здобувачеві

Приклади незвичайних способів пошуку роботи, які використовують здобувачі:

1. Онлайн-гра

Для цього способу годиться будь онлайн-гра, бажано з активним чатом. Орієнтир на ігри з високою питомою вагою людей за 30 років.

2. Служба знайомств

Резюме, представлене в службу знайомств, допоможе знайти супутника життя, а заодно і роботу ;).

3. Податкова

Найоригінальнішим нам видався наступний спосіб, запропонований одним з претендентів. Проти нього не діють ніякі спам-фільтри. В період здачі звітності в будь-яку податкову службу відбувається масове скупчення представників компаній в особі директорів та бухгалтерів підприємств. За наявності грамотно і барвисто оформленого резюме (кольоровий папір і фото), розміщеного в якості рекламних проспектів на столах, є шанс, що на нього можуть звернути увагу. Бухгалтери — люди цікаві, і ніколи не пройдуть повз резюме такого скарбу, яким Ви є ;). Головний бухгалтер завжди в курсі потреби компанії в персоналі.

Мораль цієї байки

На закінчення треба сказати, що незвичайний спосіб пошуку роботи говорить про Вашу креативності, вміння досягати поставлених цілей, неординарності і яскравому творчому потенціалі. Як показує історія, будь незвичайний спосіб з часом стає загальноприйнятим, якщо не зустрічає протидії з боку суспільства.

Оригінальні способи пошуку роботи — це лотерея, в якій можна отримати великий куш, так і нічого виграти.

Текст: Наталія Шишкіна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code