Кросворди зберігають пам’ять

Кросворди зберігають пам’ять

Ризик розвитку деменції значно знижується, якщо добре харчуватися, бути активним і тримати свій мозок в тонусі. Такі хобі, як рішення кросвордів і пазлів, читання, писання або карткові ігри, затримують деменцію. Кросворди допомагають мозку залишатися здоровим, а розуму – гострим, вважають фахівці з США.

Дослідники з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку, США, з’ясували, що виконання розумових вправ двічі в день допомагає затримати погіршення пам’яті, яке зазвичай трапляється у разі деменції, більш ніж на рік. Важливими вправами в даному контексті є читання, карткові ігри, рішення пазлів і кросвордів. Ці висновки підтверджують точку зору про те, що вправи для мозку захищають від старечого недоумства в старості.

Експерти попереджають, що кількість людей з деменцією буде неухильно зростати, оскільки населення старіє. В ході дослідження виявилося, що люди у віці 75-85 років, які виконували близько 11 розумових завдань в тиждень, починали відчувати труднощі з пам’яттю на рік і чотири місяці пізніше, ніж ті, хто майже цим не займався. Також, дослідники з’ясували, що кожне додаткове розумовий вправу в тиждень, який виконував літня людина, уповільнювало втрату пам’яті в середньому на два місяці. Всього в роботі взяло участь 488 людей похилого віку. Протягом п’яти років дослідження у 101 старого розвинулася деменція. У середньому, ті, хто впав у слабоумство, не робили більше шести розумових вправ на тиждень. Найбільш поширена форма деменції – це хвороба Альцгеймера, і від неї страждає близько 400000 британців.

«Ефект від цих занять на старих не залежав від рівня освіти. Розумові вправи допомагають підтримувати мозок у нормальному стані», – сказав автор роботи Чарльз Холл (Charles Hall). Він вважає, що слід провести додаткові дослідження, щоб визначити, як на розвиток захворювання подіє збільшення кількості розумових вправ.

Результати роботи були опубліковані в журналі Neurology.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code