Лікарі закликають пенсіонерів випивати з особливою обережністю

Лікарі закликають пенсіонерів випивати з особливою обережністю

На підставі результатів нових досліджень лікарі Великобританії виступають із закликом переглянути рекомендовані норми споживання спиртного для тих, кому за 65. Це необхідно не тільки для збереження здоров’я, але і для профілактики алкоголізму.

Медики з психіатрії Королівського коледжу (Royal College of Psychiatrists) провели масштабне вивчення ситуації зі споживанням спиртних напоїв серед жителів країни, які належать до покоління літніх – у віці 65 років і старше.

Автори закликають чиновників з міністерства охорони здоров’я переглянути існуючі нині рекомендації щодо вживання спиртного особами похилого віку у бік зменшення.

Так, для чоловіків рекомендована щоденна норма спиртного повинна бути зменшена з нинішніх 3-4 умовних доз алкоголю до 1,5 (умовна доза алкоголю – це 360 мл світлого пива або 150 мл сухого вина або 45 мл віскі або горілки).

Літнім жінкам слід обмежувати себе не 2-3 умовними дозами алкоголю, а всього лише 1-й.

Автори підкреслюють, що їх висновки викликані не тільки тим, що з віком алкоголь впливає жорсткіше на внутрішні органи (серце, судини, печінка тощо), але і тим, що внаслідок органічних змін у головному мозку літні люди дуже легко і непомітно для самих себе можуть перетворитися в алкоголіків.

Дослідники стверджують, що більше половини всіх госпіталізацій літніх людей в країні так чи інакше пов’язані з алкогольними ексцесами.

Автори також називають основні причини, з яких люди похилого віку починають пити: вихід на пенсію проти бажання самої людини, особливо в тих випадках, коли робота дуже подобалася майбутнього «пенсіонеру мимоволі». Також якщо майбутній пенсіонер працював у колективі, де обмеження щодо алкоголю були не дуже суворі, то після виходу на пенсію він починав пити набагато більше, ніж ті люди, які працювали в умовах найсуворішого заборони на вживання спиртного під час роботи.

Вчені з Королівського коледжу психіатрії відзначають ще, що ті, хто, перебуваючи у працездатному віці, регулярно пиячив (не мається на увазі на робочому місці), в процесі наближення до пенсійного віку скорочували споживання спиртного, але після виходу «у відставку» починали пити набагато більше, ніж до виходу на пенсію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code