Лікарські засоби, які найчастіше викликають залежність

Лікарські засоби, які найчастіше викликають залежність

У більшості людей ліки асоціюються з допомогою при захворюваннях. Але якщо ними зловживати, погані наслідки не змусять себе довго чекати.

На думку експертів, залежність від ліків може з’явитися в результаті самолікування, тривалої терапії або при недотриманні курсу лікування. Форма випуску препаратів не має значення. Залежність можуть викликати розчини, таблетки, краплі і навіть креми.

Краплі з судинозвужувальним ефектом

Такі краплі найчастіше викликають звикання, незважаючи на те, що вони дають лише симптоматичний ефект. Залежність може бути досить серйозною.

Коли засіб потрапляє в ніс, відбувається викид адреналіну. Так само відбувається, коли організм сам намагається впоратися з закладеним носом. При закапуванні в нього надходить набагато більше адреналіну, ніж потрібно. Якщо капати судинозвужувальні краплі часто і довго, а потім припинити, станеться «синдром відміни» — і з краплями погано, і без них.

Проносні засоби

Зловживання проносними препаратами також стає причиною залежності, найчастіше психологічної. Людям, що страждають запорами, нерідко здається, що своїми силами сходити в туалет не вийде чи це буде неприємно. В результаті вони стають заручниками ліки. Звикання розвивається швидко, особливо у маленьких дітей.

Снодійне

Снодійні ліки треба приймати, суворо дотримуючись курсу терапії, призначеної лікарем. Так як багато препарати продаються без рецепту, люди ними зловживають.

Залежність від снодійного розвивається поступово. Людина бачить, що звична дозування перестає давати результат, і починає збільшувати її, а потім і частоту прийомів. В результаті циркадний ритм збивається, і проблеми зі сном залишаються.

Гормональні ліки

Такі ліки треба приймати строго за схемою і у зазначеному лікарем обсязі. При зловживанні гормональними препаратами організм може відмовитися функціонувати без них, вимагаючи все нові і нові дози. Для таких ліків також характерний «синдром відміни».

Щоб не стати заручником лікарського препарату, покликаного допомагати людям, потрібно завжди слідувати рецептом – дотримуватися дозування, терміни і кількість прийомів. Тоді неприємних наслідків, зокрема залежності, можна уникнути, а препарат дасть бажаний ефект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code