Ліки «вбивають людей на дорогах

Ліки «вбивають людей на дорогах

Ще в 2005-му році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про те, що щорічно у третю неділю листопада вся планета відзначає День пам’яті жертв автомобільних аварій. Напередодні цього сумного дня, який в нинішньому році буде відзначатися 21-го листопада, французькі фахівці опублікували дані свого дослідження, в якому повідомляють, що більше 3% всіх аварій на дорогах Франції відбувається із-за прийому водіями різних лікарських препаратів, призначених лікарями. Автори категорично підкреслюють: борг лікаря при призначенні ліків пам’ятати не тільки про симптоми захворювання пацієнта і методах його лікування, але і про те, що дуже багато медикаменти можуть впливати на стан людини, коли він перебуває за кермом.

Дослідження проводила група науковців з керівництвом Людівін Орриолс (Ludivine Orriols) з університету Виктòра Сегалена у місті Бордо (Université Victor Segalen, Bordeaux).

У Франції всі медичні препарати за ступенем ризику їх впливу на водіїв діляться на 4 умовні групи: від 0 – повна відсутність впливу на швидкість реакції/мислення і так далі, до 3-го ступеня – високий ризик створення аварійної ситуації.

Автори вивчили обставини дорожньо-транспортних пригод з участю 72 685 водіїв, а також прийом ними тих чи інших препаратів і прийшли до висновку, що прийом особами, які знаходяться за кермом, ліків з груп 2 і 3 збільшував ризик потрапити у серйозну ДТП на 25% і 30% відповідно. Водії, що брали медикаменти з цих груп, були учасниками 3,3% всіх дорожніх аварій в країні.

Вчені приходять до висновку про те, що, по-перше, французька класифікація лікарських препаратів за ступенем їх небезпеки для осіб, які перебувають за кермом, є цілком адекватною, і, по-друге, що лікарі, призначаючи ліки водіям, недостатньо враховують їх можливий вплив на водійські якості хворого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code