Любителі витратити гроші менше піклуються про своє здоров’я

Любителі витратити гроші менше піклуються про своє здоров’я

Люди, для яких характерні імпульсивні фінансові рішення, також частенько переїдають, курять і взагалі ведуть нездоровий спосіб життя, вважають вчені з Університетського Коледжу Лондона, Великобританії. А найбільш імпульсивно відносяться до фінансових питань, на їхню думку, в основному молоді, мало освічені люди з низьким доходом.

Дослідники опитали близько 40000 чоловік і з’ясували, що майже половина з них воліли б отримати меншу суму грошей, але відразу, а не велику, але через три місяці. Ті, хто віддавав перевагу швидкі гроші, були більш імпульсивні і в інших життєвих ситуаціях. Вони частіше негайно задовольняли своє бажання з’їсти солодке, охочіше вплутувалися у випадкові відносини, більше курили, і менше інших думали про довгостроковий вплив свого способу життя на здоров’я і стосунки з протилежною статтю. Результати опитування були опубліковані в журналі Personality and Individual Differences.

Дослідники вважають, що людина може навчитися контролювати себе і перемогти свою імпульсивність. «Є рішення витратити гроші або відкласти їх на чорний день наслідком особистого досвіду і знання, або ж відображають характер людини – цікаве питання. Наше дослідження показало, що люди з імпульсивним фінансовою поведінкою, ігнорують майбутнє. Приміром, вони частіше курять, не стежать за своєю вагою. Це відображає перевагу сьогохвилинних задоволень від нікотину і їжі здоров’ю в перспективі», – розповів один із дослідників доктор Штейн Реймерс (Stian Reimers).

Люди, які віддають перевагу менші гроші великим негайно, також частіше зізнавалися, що були залучені в любовну пригоду, і це зайвий раз доводить їх схильність до задоволення миттєвих потреб. З допомогою своєї роботи вчені можуть пояснити, чому деякі люди не можуть або не хочуть відкладати гроші. Прості техніки можуть допомогти впоратися з імпульсивністю, вважають вчені. Наприклад, можна уявити собі свої почуття з приводу прийнятого рішення через рік. Також, можна постаратися уникати надмірно швидко приймати рішення і давати собі час на роздуми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code